18.7 °C, 5.8 m/s, 83.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītība“Kamolītī” labiekārto smilšu kastes
“Kamolītī” labiekārto smilšu kastes
15/04/2021

Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē Kamolītis šonedēļ piegādātas smiltis, lai, iesaistot audzēkņu vecākus, papildinātu smilšu kastes iestādes rotaļu laukumos.  Lai smiltis neiznēsātu vējš un tām nepiekļūtu dzīvnieki no apkārtējām mājām, smilšu kastēm iegādāti arī jauni pārklāji.

Bērnudārza “Kamolītis” vadītāja Anita Bērziņa stāsta, ka smiltis iestādes rotaļu laukumu smilšu kastēs tiek mainītas vai papildinātas katru gadu, iestājoties siltākam laikam. “Izņēmums bija pagājušais gads, kad iestādē notika remontdarbi un tika mainīts jumta segums, līdz ar to jau no 1. jūnija mūsu audzēkņi apmeklēja citus pašvaldības bērnudārzus. Bērni “Kamolītī” atgriezās tikai decembra sākumā, un ziemā smilšu kastes netiek izmantotas,” stāsta iestādes vadītāja. Jaunas smiltis atvestas šonedēļ, un, iesaistot bērnu vecākus, līdz maija sākumam visās 11 smilšu kastēs vai nu tiks papildinātas, vai pilnībā nomainītas smiltis. “Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, šogad izpaliek tradicionālā talka bērnudārzā, kurā ierasti piedalīties aicinājām arī visu iestādes bērnu vecākus. Tā vietā šobrīd katras grupas skolotājas apzina vecākus, kuri individuāli, ievērojot visus drošības pasākumus, var piedalīties smilšu nomainīšanā,” stāsta A.Bērziņa. Laicīgi gatavojoties vasarai, iestāde iegādājusies arī jaunus pārklājus, lai smilšu kastes var pārsegt brīdī, kad bērni tajās nespēlējas.

 

Iestādes vadītāja piebilst, ka būvnieki, pabeidzot darbu decembrī, nevarēja pilnībā sakārtot bērnudārza pagalmu, tāpēc šie darbi tiek organizēti šobrīd. “Būvnieki izdarīs ziemā nepaveikto – izlīdzinās atvesto melnzemi, tiks iesēts zāliens, būvnieks arī apņēmies uzlabot brauktuvi gar bērnudārzu, kas būvdarbu laikā ar smago tehniku būtiski sabojāta, līdz ar to lietus laikā veidojas lielas peļķes,” tā A.Bērziņa.

 

Jelgavas Izglītības pārvaldē norāda, ka smilšu nomaiņu vai to papildināšanu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu rotaļu laukumos katra iestāde organizē pēc nepieciešamības, izvērtējot faktisko stāvokli. Taču pieredze liecina, ka tas tiek darīts reizi gadā, gatavojoties vasaras sezonai.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē