19 °C, 2.3 m/s, 75.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiKampaņa “Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!”
Kampaņa “Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!”
14/11/2018

Pasaules Dabas Fonds (PDF) un Dabas aizsardzības pārvalde (Pārvalde), izvirzot ambiciozu mērķi – mainīt cilvēku uzvedību, 2018. gada rudenī uzsāka kampaņu “Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!”. Tās ietvaros atsevišķās dabas takās tiek noņemtas atkritumu urnas un uzstādītas informatīvas zīmes.

Dabas tūrisma popularitāte Latvijā aizvien pieaug, kas nozīmē, ka pieaug arī cilvēku radītā ietekme dažādos dabas objektos, tostarp aizsargājamajās teritorijās. Atkritumu apsaimniekošana dabas takās prasa lielus naudas un cilvēku resursus zemju īpašniekiem un dabas objektu apsaimniekotājiem. Jāpiebilst, ka bieži dabas takās nevar piebraukt ar transportu. Turklāt atkritumiem dabā tiek klāt dzīvnieki – tie var savainoties un saindēties, un nereti iet bojā.

Taču, lai sasniegtu mērķi, ir skaidrs, ka ir nepieciešama plašāka sabiedrības iesaistīšanās. Tāpēc mēs aicinām arī pašvaldības, biedrības, fondus un privāto zemju īpašniekus, kas saimnieko apskates objektos, izmantojot vienotu maketu, izgatavot šādas informatīvās zīmes un izvietot tās dabā.

 

Informatīvā zīme lejupielādei:

 

Informācija un foto:

Dabas aizsardzības pārvalde