17.5 °C, 1.7 m/s, 92.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaKampaņa “#Ēkultūra” aicina kultūras norises izbaudīt virtuāli
Kampaņa “#Ēkultūra” aicina kultūras norises izbaudīt virtuāli
17/03/2020

Kultūras ministrijas (KM) iestādes ir uzsākušas informatīvu kampaņu “#Ēkultūra”, aicinot iedzīvotājus ārkārtējās situācijas laikā visdažādākās kultūras norises izbaudīt virtuāli, savukārt kultūras jomā pieejamos e-pakalpojumus saņemt attālināti, iestādes klātienē neapmeklējot.

 

Ministrijas interneta vietnē www.km.gov.lv ievietots saraksts ar digitālajiem resursiem, kurus bez maksas no savām mājām var izmantot ikviens. Piemēram, Latvijas Nacionālā kino centra vietnē www.filmas.lv iespējams atrast vairāk nekā 200 filmu un tās tiešsaistes režīmā arī noskatīties. Tāpat Latvijas Nacionālā opera un balets aicina noskatīties duci operas izrāžu, Jaunais Rīgas teātris un teātra trupa “Kvadrifrons” vietnē www.vimeo.com piedāvā klausīties lugas “Dekamerons” fragmentus aktieru lasījumā, savukārt portāls www.lsm.lv sniedz iespēju noskatīties sitmgades seriālu “Sarkanais mežs”.

 

Nacionālā bibliotēka aicina izpētīt 99 mākslas un kultūras vērtības, kas iekļautas Latvijas Kultūras kanonā, bet Kultūras informācijas sistēmu centrs piedāvā e-grāmatu bibliotēku. Arī Kultūras mantojuma pārvaldei ir datubāze, kurā pieejams pieminekļu saraksts, piedāvājot iespēju sameklēt tuvākajā apkārtnē esošos kultūras pieminekļus, izstrādāt sev maršrutu un doties tūrisma pārgājienā.

 

Tāpat KM resursu kopsavilkumā pieejams rīks Latvijas Nacionālā arhīva audiovizuālā, skaņas un foto mantojuma iepazīšanai – “RedziDzirdiLatviju”, Kultūras informācijas sistēmu centra runas atpazīšanas un mašīntulkošanas rīks hugo.lv un 3td e-GRĀMATU bibliotēka, Latvijas Nacionālā kultūras centra apkopotais latviešu skatuviskās tautas dejas zelta fonds, virtuālie stāsti par Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājuma priekšmetiem un daudzi citi izzinoši resursi, kuriem ikviens var piekļūt no sava datora vai viedierīces.

 

“Šobrīd, kad ir strauji mainījies iedzīvotāju ikdienas ritms, tieši kultūras pieejamība katram savās mājās var kļūt būtiska mūsu ikdienā, tāpēc esam apkopojuši valsts kultūras iestāžu digitālos resursus un informāciju par e-pakalpojumiem, lai piedāvātu tos zem “Ēkultūra” mirkļbirkas. Esmu gandarīts, ka virkne radošo personību jau uzsākusi lieliskas iniciatīvas sociālajos tīklos. Aicinu tai aktīvi pievienoties visus nevalstiskā un privātā sektora pārstāvjus,” tā kultūras ministrs Nauris Puntulis.

 

Saraksts ar “#Ēkultūra” digitālajiem piedāvājumiem un e-pakalpojumiem atrodams ŠEIT. Katrs kampaņas dalībnieks par piedāvājumu informēs arī savos sociālo mediju profilos, un, lietojot mirkļbirku #Ēkultūra, pieejama informācija par visiem kampaņā piedāvātajiem resursiem. Apkopotā informācija par “#Ēkultūras” piedāvājumiem katru dienu tiks papildināta.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija: Kultūras ministrija