18.4 °C, 5.6 m/s, 95.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiKaravīri un zemessargi palīdz pārcelties
Karavīri un zemessargi palīdz pārcelties
27/07/2019

Sestdien, 27.jūlijā, NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā Spānijas bruņoto spēku kontingenta karavīri un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargi piedalījās skolu pārcelšanās darbos, palīdzot pārvest mēbeles un iekārtas.

45 Spānijas karavīri iesaistīti Jelgavas Valsts ģimnāzijas pārvākšanās darbos – ir noslēgusies ģimnāzijas ēkas rekonstrukcija, un uz to no Jelgavas pils, kur skola atradās rekonstrukcijas darbu laikā, un 6. vidusskolas, kur bija ierīkota noliktava, aizvesti zēnu mājturības darbgaldi, grīdas mazgājamās mašīnas un lielās mēbeles.

 

“Šovasar divas reizes esam bijuši Jelgavā – viena no tām bija NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā Spānijas bruņoto spēku kontingenta rīkotā Spānijas diena 29. jūnijā, kad iepazīstinājām iedzīvotājus ar to, ko darām, militāro tehniku,“ norāda Spānijas kontingenta komandieris Fernando Avila. “Ir būtiski attiecības un sadarbību izpaust rīcībā, ne tikai uz papīra vai vārdos. Būtiski ir arī tas, ka, iesaistoties ikvienā misijā, karavīri pārstāv ne vien militāros spēkus, bet arī savu valsti, veidojot priekšstatu par to.”

 

Savukārt zemessargi palīdz Jelgavas Spīdolas valsts ģimnāzijai pārvest mēbeles no ēkas Mātera ielā uz ēku Sarmas ielā. Spīdolas skolas pārvākšanās procesā iesaistīti 48 zemessargi.

 

“Nolēmām iesaistīties šajā brīvprātīgajā civili militārajā misijā, jo tā ir mūsu pilsēta, turklāt daudziem zemessargiem arī ir skolas vecuma bērni. Lai varētu izmantot savu kravas transportu, saņēmām atļauju no brigādes komandiera, bet lēmumu piedalīties katrs zemessargs pieņēma pats,” norāda 52. kaujas atbalsta bataljona komandiera pienākumu izpildītājs majors Uldis Strogonovs. 

 

Abās mācību iestādēs skolēni uzsāks skolas gaitas jau 2.septembrī.

 

Pašvaldība pateicas gan Spānijas karavīriem, gan mūsu zemessargiem par palīdzību smagajos pārcelšanās darbos!

 

Foto: Raitis Supe/ Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē