22.8 °C, 1.3 m/s, 61.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsKārlis Dumpis izcīna Latvijai ceļazīmi uz III Eiropas spēlēm
Kārlis Dumpis izcīna Latvijai ceļazīmi uz III Eiropas spēlēm
19/08/2022

Minhenē norisinās Eiropas multičempionāts, kurā čempioni tiek noskaidroti vairākos sporta veidos, tostarp smaiļošanā un kanoe airēšanā. Jelgavas smaiļotājs Kārlis Dumpis izcīnījis 12. vietu un ieguvis Latvijai ceļazīmi uz III Eiropas spēlēm, kas notiks 2023. gadā.

Eiropas čempionātā smaiļošanā un kanoe airēšanā piedalās četri Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) sportisti. Kārlis Dumpis izcīnīja 12. vietu smailīšu vieniniekos 500 metru distancē, kas nodrošināja Latvijai ceļazīmi uz III Eiropas spēlēm 2023. gadā. “Ceļazīme ir izcīnīta valstij, nevis konkrētam sportistam. Tas nozīmē, ka Latvijā tiks rīkota iekšējā atlase smailīšu vieniniekos 500 metros un noskaidrots, kurš sportists startēs Eiropas spēlēs,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” skaidro Jelgavas BJSS direktora vietniece Lelde Laure.

 

Iespēja iegūt Latvijai vēl vienu ceļazīmi uz III Eiropas spēlēm ir arī mūsu kanoe airētājam Robertam Lagzdiņam, kuram rīt ir B fināls kanoe vieniniekos 500 metru distancē.

 

K.Dumpis Eiropas čempionātā smailīšu divniekos 1000 metru distancē izcīnīja 11. vietu, Melānija Čamane un Katrīna Smiltniece smailīšu divniekos 500 metru distancē izcīnīja 19. vietu, R.Lagzdiņš kanoe vieniniekos 1000 metru distancē izcīnīja 11. vietu. Sportistu treneri – smaiļošanā Juris Lauris, kanoe airēšanā Sergejs Bobkovs.

 

Foto: no K.Dumpja personīgā arhīva