26.1 °C, 5.1 m/s, 48.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiKārlis Īle – pasaules labāko tēlnieku pieciniekā
Kārlis Īle – pasaules labāko tēlnieku pieciniekā
08/07/2013

No 13. līdz 30.jūnijam Jelgavas Starptautisko ledus un smilšu skulptūru festivālu mākslinieciskais vadītājs Kārlis Īle Amerikas Savienotajās Valstīs piedalījās Pasaules čempionātā smilšu skulptūru veidošanā. Čempionātā K.Īle izcīnīja ceturto vietu, kļūstot par vienu no pieciem pasaules labākajiem smilšu skulptūru tēlniekiem.

Publicitātes foto

Jūnija beigās Amerikas Savienotajās Valstīs risinājās Pasaules čempionāts smilšu skulptūru veidošanā, kurā piedalījās 24 labākie tēlnieki no 13 valstīm, kas no 540 tonnām smilšu izveidoja unikālus mākslas darbus. Šī gada čempionātā startēja gan atzīti tēlnieki no visiem pasaules reģioniem, gan čempioni no iepriekšējiem gadiem.
 
Čempionātā pirmo vietu un pasaules labākā smilšu skulptūru tēlnieka titulu ar darbu „Skaistuma industrija” ieguva Kanādas mākslinieks Karen Fralich. Otro vietu izcīnīja ASV mākslinieks Carl Jara, kas izveidoja skulptūru „Dieviete”, bet trešajā vietā ar darbu „Salocītās atmiņas” ierindojās Kanādas tēlnieks David Ducharme.
 
Mākslinieks Kārlis Īle ar darbu „Pēdējais ābols” izcīnīja godpilno ceturto vietu, kļūstot par vienu no pieciem labākajiem pasaulē. Iespēju piedalīties prestižākajā pasaules smilšu skulptūru veidošanas čempionātā K.Īle ieguva 2011.gadā, kad kopā ar tēlnieci Agnesi Rudzīti-Kirillovu izcīnīja pirmo vietu Šveices starptautiskajā Roršahas smilšu skulptūru festivālā.

Savukārt pasaules labāko smilšu skulptūru tēlnieku piecinieku noslēdza ASV mākslinieks Morgan Rudluff, kas izveidoja skulptūru „Fēnikss vienmēr uzlec”.
 
 
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē