-6.2 °C, 2.5 m/s, 90.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiKas tur soļo, kas tur iet, lauksaimnieki studēt iet!
Kas tur soļo, kas tur iet, lauksaimnieki studēt iet!
15/04/2008

Foto autors: Sandra Šteinerte

Foto autors: Sandra Šteinerte

Ar šādu saukli, pulcējoties Agronomu dienu pasākumiem, otrdien, 15.aprīlī, pils pagalmā iesoļoja Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauksaimniecības fakultātes (LF) studenti.

„Šogad Agronomu dienas ir īpašas, jo augstākajai lauksaimnieciskajai izglītībai atzīmējam 145.gadadienu. Savukārt mūsu pilij, kurā savu vietu ir atradusi LF, jūnijā aprit 270 gadu. Šī vēsturiskā elpa ir kā atgādinājums, kas liek atcerēties par mūsu senajām saknēm un – jo dziļākas šīs saknes stiepsies, jo skaistāk kuplos mūsu tautas koks,” tā savus studentus svētku atklāšanā sveica LF dekāne Daina Kairiša.

Dekāne uzrunā uzsvēra, ka seno latviešu tautasdziesmu gudrību šodien papildina mūsu zinātnieku inovācijas un tehniskie sasniegumi. Lauksaimnieka darbs tagad saistās ar slaukšanas robotiem, dažādiem jauninājumiem un modernu tehniku. D.Kairiša atgādina, ka topošo lauksaimnieku darbs būs tas, kas nodrošinās visus ik dienu ar glāzi piena.

Otrdien pie studentiem viesojas graudkopības, dārzkopības, lopkopības un netradicionālās lauksaimniecības uzņēmumu pārstāvji. Par netradicionālu biznesu laukos jauniešiem stāsta Biškopības biedrības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze, SIA “Buku audzētava” konsultante Ziedone Bērziņa, ZS “Dobuļi” – “Mini Zoo” pārstāve Agita Ķelpe.

Sadarbībā arī Jauno zemnieku klubu (JZK) no pulksten15.00 līdz 19.00 notiek akcija „Rīkojies ekoloģiski – saudzē vidi un savu veselību!” Ikviens aicināts piedalīties, atnesot uz Hercoga Jēkaba laukumu savu nolietoto tehniku (arī baterijas) un makulatūru.

Savukārt pievakarē ašie lauksaimnieku studenti dosies sakopšanas talkā sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības aģentūru “Pilsētsaimniecība” un JZK, attīrot Pilssalu no gružiem.
Aktivitātes, ko rīko LF Studentu pašpārvalde, turpināsies arī rīt, 16.aprīlī, sporta sacensībās mācību un pētījumu saimniecībā „Vecauce” un noslēguma pasākumā klubā „Jelgavas baltie krekli” kopā ar grupu “Lustīgais Blūmīzers”.

Informāciju sagatavoja
Sandra Šteinerte