18.9 °C, 2.3 m/s, 96.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiKatru mēnesi Dailes teātra izrādes Jelgavā – papildināts
Katru mēnesi Dailes teātra izrādes Jelgavā – papildināts
19/01/2005

Iestudējums uzvests Arņa Ozola režijā ar aktieriem Esmeraldu Ermali un Juri Frinbergu. Kā goda viesi pirmajā izrādē piedalījās Dailes teātra direktors Aivars Līnis un teātra galvenais režisors Mihails Gruzdovs.

Teātra direktors Aivars Līnis, pirms izrādes uzrunājot skatītājus, izteica gandarījumu par veiksmīgo dialogu ar pilsētas vadību. Pēc direktora teiktā, dažādu iemeslu dēļ līdz šim “dailēniešiem» nav izdevies realizēt savu sūtību būt ne vien par Rīgas, bet visas Latvijas teātri. Tagad jelgavnieki ir jaunas sadarbības tradīcijas celmlauži.”

Latvijas Dailes teātra un Jelgavas Domes vadītāji š.g. 5.janvārī Rīgā parakstīja līgumu par Dailes teātra viesizrādēm mūsu pilsētas kultūras namā ik mēnesi visu gadu. Šādu sadarbību plānots veidot arī ar citiem galvaspilsētas teātriem

Līguma slēgšanā piedalījās Jelgavas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Dailes teātra direktors Aivars Līnis. «Pagājušajā gadā atjaunotais pilsētas kultūras nams ir labākais Latvijā, tāpēc mums nepieciešamas arī nopietnas apņemšanās. Līgums par ilgtermiņa sadarbību ar Dailes teātri ir nopietns ieguldījums ne tikai pilsētas un Dailes teātra sadarbības stiprināšanā, bet galvenokārt ieguldījums jelgavnieku dvēselēs,» atzīst A.Rāviņš.

Savukārt A.Līnis uzsver, ka, «panākot soli pretī teātra cienītājiem Jelgavā», dailēnieši sāk «principiāli jaunu sadarbību ar rajonu pilsētu vadību, kas nākotnē varētu sazaroties un attīstīties, veicinot profesionālās teātra mākslas pieejamību visā Latvijā».

Ar Jelgavu Dailes teātri jau vairākus gadus saista ilgstoša un radoša sadarbība, jo līdz šim aptuveni divas reizes gadā jelgavniekiem tika dota iespēja redzēt Dailes teātra viesizrādes. Taču jaunais līgums paredz Dailes teātra viesošanos pilsētas kultūras namā regulāri vienu reizi mēnesī. Pēc pirmās izrādes skatītāju piepildītā zālē aktieri Esmeralda Ermale un Juris Frinbergs atzina, ka Jelgavā spēlēt bijis vieglāk nekā Rīgā, jo mūsu publika esot patiesi atsaucīga. Tāpat mākslinieki novērtē mūsu jauniegūto zāli un tās aprīkojumu. Patlaban vēl nav saskaņots izrāžu repertuārs visa gada garumā, jo jāņem vērā, ka daudzi aktieri paralēli darbam teātrī arī filmējas un spēlē uz citām skatuvēm, taču ir zināms, ka 6. martā dailēnieši pie mums viesosies ar komēdiju «Ne šobrīd, sirsniņ». Jāpiezīmē, ka ne visu izrāžu tehnisko aprīkojumu var pārvadāt un transportēt, tāpēc gluži visas dailēniešu izrādes skatīties nevarēsim. Zināma mērā tieši transports, tehnisko darbinieku un mākslinieku skaits nosaka biļešu cenu.  

Viena izrāde var maksāt dārgāk, bet cita lētāk. Ir nepatiess mīts, ka biļešu cena atkarīga no izrādes kvalitātes – to nav iespējams izmērīt naudā. Kvalitātes zīmols ir Dailes teātris un šķiet, ka pilsētnieki to jau ir novērtējuši, jo vai citādi 19. janvārī pie kultūras nama ieejas durvīm būtu vērojams sen aizmirsts skats – šurpu turpu staigājoši cilvēki, kas jautā pēc liekām biļetēm.

Informāciju sagatavoja
Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa sadarbībā ar Intu Englandi, pašvaldības aģentūras «Kultūra» direktora vietnieci