16.7 °C, 1.7 m/s, 84.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiKlajā nāk Jelgavas skolēnu pasaku grāmata
Klajā nāk Jelgavas skolēnu pasaku grāmata
01/06/2019

Jelgavas pilsētas bibliotēkā atklāts pirmais Jelgavas skolēnu pasaku krājums “Stāstu pasaku”. Tas ir pilsētas skolēnu radošo darbu krājums, jo tajā ir ne vien pasakas, bet arī Mākslas skolas audzēkņu ilustrācijas. “Krājums ir īpašs, jo ikviens darba autors ir uzticējis savas domas jebkuram, kurš paņems krājumu rokās,” norāda Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.

Tradīcija izdot pilsētas skolu skolēnu radošo darbu krājumu radās 2012. gadā, kad Izglītības pārvalde pēc Jelgavas Latviešu biedrības iniciatīvas sarīkoja skolēniem dzejoļu konkursu. Labākie no tiem tika apkopoti krājumā “Es klusēt nevaru”, kas tika izdots gadu vēlāk.

 

 

Līdz šim iznākuši seši skolēnu dzejoļu krājumi, bet šogad bērni un jaunieši paši izteica vēlmi rakstīt pasakas, lai būtu iespēja izpausties citā žanrā. Atsaucība bija ļoti liela – tika saņemtas ap 300 skolēnu pasaku, no kurām krājumam atlasītas 60.

 

 

Pasakas saņemtas no teju visu pilsētas izglītības iestāžu skolēniem. Pārstāvēta ir Jelgavas 1. internātpamatskola–attīstības centrs, 2. internātpamatskola, 3. un 4. pamatskola, 4., 5. un 6. vidusskolas, Tehnoloģiju vidusskola, Spīdolas Valsts ģimnāzija, Valsts ģimnāzija, Mūzikas vidusskola un Lazdiņas privātā pamatskola “Punktiņš”.

 

 

Krājumu vizuāli papildina 30 Jelgavas Mākslas skolas audzēkņu zīmējumi.

Visi krājumā esošo darbu – gan pasaku, gan zīmējumu – autori saņēma vairākus grāmatas eksemplārus. Savukārt pārējiem interesentiem tas ir pieejams Jelgavas bibliotēkās, pilsētas skolu bibliotēkās un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē