21.1 °C, 0.7 m/s, 71.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiTūrismsKlāt pārgājienu cikla “Izkusties un iepazīsti!” trešais maršruts
Klāt pārgājienu cikla “Izkusties un iepazīsti!” trešais maršruts
01/07/2022

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) aicina brīvo laiku pavadīt aktīvi un izzinoši, dodoties vienas dienas pārgājienos Jelgavā un apkārtnē, reizē iepazīstot vietējās dabas vērtības un vēsturi. Līdz šim jau publicēts cikla divi maršruti “Svētes upes līkloči” un “Lauku šarms – Mūrmuiža, Ziedkalne”, bet no 1. jūlija interesentiem pieejams cikla trešais maršruts – “Starp diviem tiltiem Ozolnieki”.

Trešais pārgājiena maršruts “Starp diviem tiltiem Ozolnieki” mājaslapā www.visit.jelgava.lv pieejams no 1. jūlija un tas vedīs uz Ozolnieku pusi. Dodoties pārgājienā un lejupielādējot aprakstus no mājaslapas, ikviens varēs uzzināt vairāk par Ozolnieku rašanās vēsturi, kā arī interesantus faktus par šī ciemata dzīvi. Ceļotāji, šķērsot Iecavas upi pār neparasto trošu tiltu, varēs apskatīt  Bluķu skansti. Tas ir vietējās nozīmes arheoloģiskais piemineklis. Bluķu skansts ir franču armijas nocietinājumu elementi, kas saglabājušies no 1812. gada kara laika. Maršruta gaitā paredzēts šķērsto arī otru tiltu, kas iekārts vantīs. Pie šī tilta uzstādīti informatīvi stendi, kas iepazīstina ar Ozolnieku vēsturi un ciemata attīstībā svarīgiem cilvēkiem. Netālu atrodas saimniecība “Mazmušķu zirgi”, kurā, iepriekš piesakoties, ir iespēja apskatīt saimniecību un pabarot zirgus. Pārgājiena laikā ikviens varēs apmeklēt vietējo iedzīvotāju iemīļotu atpūtas vietu – Ozolnieku Mežaparku. Ziemas laikā šeit iespējams slēpot, savukārt vasaras sezonā pieejamas vairākas pastaigu un nūjošanas takas. Mežaparka teritorijā atrodas informatīvi stendi, kur interesenti var izzināt Latvijas dabā sastopamos augus un dzīvniekus. Maršruta garums nedaudz pārsniedz 11 kilometrus un tas aizņems apmēram trīs stundas. Maršruts ir vidējas grūtības pakāpes un būs piemērots arī cilvēkiem ar mazu pārgājienu pieredzi.

 

Jāpiebilst, ka vasaras garumā līdz 1. augustam, katru mēnesi mājaslapā www.visit.jelgava.lv JRTC publicē vienu pārgājiena maršrutu Jelgavā un apkārtnē. Pārgājienu maršruti bez maksas ir pieejami aplikācijās STRAVA un googlemaps.

 

Dodoties pārgājienā, aicinām ģērbties ērti un laikapstākļiem atbilstoši, paņemt līdzi dzeramo ūdeni. Būsim videi draudzīgi – netrokšņosim un, ejot dabā, ievērosim principu “ko atnesi, to aiznes”!

 

 

Foto un informācija: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs