17.1 °C, 3.2 m/s, 77.9 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaKlāt Zinību diena
Klāt Zinību diena
31/08/2017

Ar Zinību dienas svinībām 1. septembrī, sākas jaunais – 2017./2018. – mācību gads. Īpaša šī diena būs 640 mazajiem jelgavniekiem, kuri uzsāk skolas gaitas 1. klasē. No pašvaldības viņi saņem piemiņas dāvaniņas – atstarotājus alnīša izskatā ar Jelgavas pilsētas logotipu. Kopumā šajā mācību gadā prognozētais izglītojamo skaits Jelgavas skolu vispārējās izglītības programmās ir 7055.

Šajā mācību gadā Jelgavas pedagogu pulku papildinās trīs jaunas latviešu valodas skolotājas – Inga Gredzena (Jelgavas 2. pamatskola), Kristiāna Tupiņa (Jelgavas 4. vidusskola) un Liene Simona Lībiete (Jelgavas 6. vidusskola), kā arī Jelgavas 4. vidusskolas ķīmijas skolotāja Evita Sileniece un Jelgavas Valsts ģimnāzijas fizikas skolotājs Kārlis Daģis, kurš ir izglītības programmas “Iespējamajā misija” dalībnieks.

 

Līdz ar jauno mācību gadu ielās būs arī vairāk gājēju, velosipēdistu un automašīnu. Lai uzlabotu bērnu drošību, pie Jelgavas izglītības iestādēm no  28. augusta līdz 18. septembrim ir ierobežots transporta kustības ātrums. Pie daudzām iestādēm ātruma ierobežojumi ir spēkā visu laiku, bet pie pārējām šonedēļ uzstādītas pagaidu ceļa zīmes, kas nosaka maksimālo atļauto braukšanas ātrumu 40 kilometri stundā. (Vairāk par ierobežojumiem lasi šeit).

 

Tāpat pastiprinātā režīmā pirmās divas nedēļas strādās policija. Valsts policija uzmanību pievērsīs gan atļautā ātruma ievērošanai, gan drošības jostu izmantojumam, savukārt Pašvaldības policijas inspektori kontrolēs jauniešu pulcēšanās vietas. Lai jaunais mācību gads nesāktos ar nepatīkamām emocijām, policisti aicina vecākus vēlreiz pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus, ceļu uz skolu un mājām, rīcību dažādās situācijās un, galvenais, pašiem rādīt pareizu piemēru. 

 

Lai visi varētu uzsākt jauno skolas gadu ar patīkamām emocijām Jelgavas sociālo lietu pārvalde piešķīrusi pabalstu 593 daudzbērnu ģimenēm jeb 1566 skolēniem, kas ir vairāk nekā iepriekšējos gados. Šogad īpaši liela interese izrādīta par atvieglojumu saņemšanu braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā, ko saņems 933 bērni. Tāpat pabalsti piešķirti individuālo mācību līdzekļu iegādei, profesionālās ievirzes izglītības programmas mācību maksas segšanai un ēdināšanai. Pabalstu var pieprasīt visa mācību gada garumā un saņemt ar nākamā mēneša pirmo datumu. (Vairāk par pabalstu saņemšanu lasi šeit).

 

Savukārt pilsētas izglītības iestādēs vasarā veikti dažādi remontdarbi – gan atjaunotas iekštelpas, gan labiekārtota iestāžu teritorija. 2017. gadā plānotās izmaksas izglītības iestāžu remont­darbiem no pašvaldības budžeta skolām veido 408 000 eiro, bet pirmsskolas izglītības iestādēm – 240 000 eiro (Vairāk par remontdarbiem lasi šeit).

 

Tradicionāli pēc pirmās skolas dienas visi aicināti pulksten 17 doties uz Pasta salu, lai kopīgi nosvinētu jaunā mācību gada sākumu pasākumā “ZinīBums”. (Pasākuma programma). Savukārt pulksten 16 pie Mītavas tilta – Jāņa Čakstes bulvārī  tiks atklāts pirmā grafiti mākslas festivāla “Spēka zīmes Latvijai” lielformāta sienas gleznojums, ko veidojis mākslinieks Dainis Rudens.

 

 Foto:Jelgavas pilsētas pašvaldība

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē