14.6 °C, 0.8 m/s, 88.9 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaKlātienē atsākuši darboties pulciņi un amatiermākslas kolektīvi
Klātienē atsākuši darboties pulciņi un amatiermākslas kolektīvi
18/04/2021

7. aprīlī stājās spēkā valdības pieņemtās izmaiņas līdzšinējos epidemioloģiskās drošības pasākumos, atļaujot mēģinājumus un interešu izglītības nodarbības ārtelpās. Līdz ar to arī Jelgavas pilsētā darboties atsākuši kolektīvi un pulciņi, klātienē tiekoties pirmoreiz kopš decembra.

Jaunrades nama “Junda” pagalmā nodarbības aizvada vairāki pulciņi, tostarp kuģu modelisms, koka automodeļi, radiovadāmo auto pulciņš, kā arī mūsdienu deju studija “Intence”. Nodarbības notiek ievērojot distanci un noteikto dalībnieku skaitu, taču, kā norāda interešu izglītības skolotāji, bērniem un jauniešiem par nodarbībās sasniegto rezultātu svarīgāka ir iespēja satikties un sarunāties. Nodarbībās radoši tiek izmantotas jauno telpu un labiekārtotā pagalma sniegtās iespējas, piemēram, izmantojot pagalma iekārtas kā radiovadāmo automodeļu trasi.

 

 

Deju kolektīvi atļautajiem āra mēģinājumiem izmanto brīvdabas koncertzāles “Mītava” sniegtās iespējas. Tā klātienē paspējuši tikties vairāki deju kolektīvi, tostarp deju studija “Intriga” un tautas deju ansamblis “Diždancis”.

 

 

Pēc ilgāka laika satikušies arī dziedātāji – tā sadziedāties mazākās grupās, bet tomēr kopā atsācis arī senioru vokālais ansamblis “Vīzija”.

 

 

Jāatgādina, ka no 7. aprīļa atļautas amatierkustības kolektīvu, kā arī interešu un profesionālās ievirzes kultūrizglītības dalībnieku nodarbības ārtelpās grupās līdz 10 personām, taču citi ierobežojumi joprojām ir spēkā. Tas daļai Jelgavas pilsētas kolektīvu un interešu izglītības pulciņu ļāvis atsākt nodarbības klātienē, kamēr atsevišķi kolektīvi, piemēram, instrumentālie ansambļi turpina darboties attālināti.

 

 

Foto: no kolektīvu arhīva

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē