15.1 °C, 1.2 m/s, 93.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiKlausies Jelgavas svētku radio internetā!
Klausies Jelgavas svētku radio internetā!
22/05/2020

Šogad Jelgavas pilsētas svētki jelgavnieku mājās ienāk visdažādākajos veidos, un svētku nedēļā līdz pat 31. maijam rasta vēl viena iespēja kopā būšanai – Jelgavas pilsētas svētku radio internetā. No pulksten 8 līdz pulksten 11 radio papildina rīta programma “Labrīt, mana Jelgava”, kas piedāvā uzmundrinošu mūzikas izlasi rīta cēlienam, kā arī sarunas ar viesiem studijā, bet pulksten 14 – ēterā lielā intervija ar dienas personību.

Jelgavas jubilejas radiostacija “Satiksimies Jelgavā” ļauj ielūkoties Jelgavas mūziķu dziesmu arhīvos, atskatīties uz spilgtākajiem koncertierakstiem un jauno vokālistu konkursu laureātu sniegumiem. Radio muzikālā programma atgādina par jau iemīļotām melodijām, kā arī zināmiem un, iespējams, līdz šim mazāk iepazītiem skaņdarbiem, kas klausāmi jaunā skanējumā, informē pašvaldības iestādē “Kultūra”.

Jau no pulksten 8 programmā “Labrīt, mana Jelgava” klausītāji var mosties kopā ar pilsētu, klausoties rīta mūzikas izlasē, vairāk uzzināt par notikumiem Jelgavā sarunās ar iestāžu pārstāvjiem, kā arī iepazīt Jelgavas uzņēmumus rubrikā “Radīts Jelgavā”. Piektdien rīta programmas viesi – zīmola “Color Pasta” dibinātājs Arno Polītis un Jelgavas reģionālā Tūrisma centra Tūrisma informācijas nodaļas vadītāja Madara Skrinda.

Tāpat katru dienu svētku radio studijā uz sarunu tiek aicinātas personības, kuru dzīve vai darbs ciešā veidā saistīts ar Jelgavu. Piektdien interneta radio ēterā pievienosies Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, savukārt sestdien par kultūras notikumiem pilsētā pastāstīs iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics. Sarunas tiek translētas radio audio tiešraidē, kā arī video formātā “Kultūras” “Facebook” lapā, kur pēcāk pieejami arī to ieraksti.

Īpaša radio programma gaidāma piektdienas vakarā, kad no pulksten 22 radio ēterā un video tiešraidē “Facebook” sāksies pilsētas svētku ballīte kopā ar DJ Alni. Muzikālā ballīte ilgs līdz pat pulksten 2 naktī, aicinot svētkiem pieslēgties ikvienu.

Visas nedēļas garumā īpašā radioprogramma ļauj iepazīties ar jelgavnieku muzikālo daiļradi, kā arī sekot līdzi svētku aktivitātēm un klausīties ētera sarunas ar aizraujošām personībām. Svētku radio raida visu diennakti, un tas pieejams mājaslapā www.jelgava.lv un www.kultura.jelgava.lv.

Pilsētas svētku radio reizē ir iespēja parādīt radošos un aktīvos jelgavniekus, kas, svinot pilsētas nozīmīgo jubileju, sagatavojuši īpašus sveicienus. Tās ir gan esejas, gan stāsti par ikvienu no mums un Jelgavas pilsētu, ar kuriem svētku nedēļā tiek iepazīstināti klausītāji. Aicinot dalīties svētku priekā, ikvienam klausītājam ir iespēja nosūtīt savu sveicienu nolasīšanai vai atskaņošanai ēterā. Apsveikuma ziņas var sūtīt mobilajā lietotnē “WhatsApp” pa tālruni 25900004.

Foto un informācija: Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”