16.2 °C, 2 m/s, 84.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaKļūsti par daļu no pasaules elpas
Kļūsti par daļu no pasaules elpas
04/07/2017

22. jūlijā “Arēnā Rīga” pirmo reizi vēsturē notiks jauns televīzijas konkurss amatieru koriem “Eirovīzijas gada koris 2017”, demonstrējot cilvēka balss plašās iespējas, un, iedvesmojot jaunus dziedātājus pievienoties koriem. Latviju konkursā pārstāvēs Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris “Spīgo”.

Balstoties uz konkursa māksliniecisko konceptu, ir tapusi īpaša interneta vietne www.vienaelpa.lv, kurā aicinām ikvienu ievietot īsus video ar savu ieelpu un izelpu. Šie video, kopā apvienoti, kļūs par projektu “Viena elpa” jeb “Breathing together” angļu valodā, kas vienlaikus aicinās cilvēkus no visas Eiropas piedalīties šāda mēroga sociālo tīklu aktivitātē.

 

Lai mājaslapā www.vienaelpa.lv ievietotu video, tās apmeklētājiem būs jāautorizējas ar kādu no piedāvātajām iespējām. Savukārt ievietotie video visiem būs redzami pēc to apstiprināšanas. Mājaslapas nosaukums angļu valodā ir www.breathingtogether.eu.

 

Aicinājumam kļūt par daļu no pasaules elpas jau atsaukušies tādi populāri cilvēki kā tenisiste Aļona Ostapenko, komponists Raimonds Pauls un eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Ikviens ir aicināts būt starp viņiem.

 

Kordziedāšanas prasmi un tradīcijas konkursā demonstrēs labākie amatieru kori no deviņām Eiropas valstīm: Austrijas, Beļģijas, Dānijas, Igaunijas, Latvijas, Vācijas, Ungārijas, Slovēnijas un Velsas (Lielbritānija). Dalībniekus izraudzījās katras valsts sabiedriskā televīzija, bet Velsā un Latvijā notika nacionālie atlases konkursi.

 

Dalībnieku sniegumu vērtēs augsta līmeņa žūrija: britu komponists Džons Raters (John Rutter), Latvijas mecosoprāns Elīna Garanča un šveiciešu diriģents Nikolass Finks (Nicolas Fink). Uzvarētājs saņems “Eirovīzijas gada koris 2017” titulu un Rīgas Domes naudas balvu. Konkursu vadīs Grammy balvas laureāts komponists Ēriks Vitekers (Eric Whitacre) un LTV kultūras raidījumu vadītāja Eva Johansone.

 

Foto : Publicitāte

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē