17.5 °C, 2.6 m/s, 63.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiKolāžu konkursa darbi būs apskatāmi arī sadraudzības pilsētās
Kolāžu konkursa darbi būs apskatāmi arī sadraudzības pilsētās
24/01/2018

Noslēdzies skolēnu kolāžu konkurss, kas notika 20. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla ietvaros. Kopumā Jelgavas pilsēta saņēma 91 kolāžu no visas Latvijas. Žūrijai – Ilzei Beķerei, Andai Buškevicai un Uldis Roga, – izdevās noteikt šī gada uzvarētāju: Krustpils novada Sūnu pamatskolas 1. klasi, kurā mācās vien 8 skolēni.

Tika pārstāvētas tādas pilsētas kā Alūksne, Jēkabpils, Limbaži, Rīga, Dobele. Ogre, Ventspils, Saldus, Sigulda, Daugavpils un citas. No tām žūrijas komisija izvēlējās 25 interesantākās un šim gadam atbilstošākās kolāžas, kuras būs iespējams apskatīt Ledus skulptūru festivāla laikā. Šīs kolāžas ceļos arī uz izstādēm Jelgavas sadraudzības pilsētās – Šauļos un Pērnavā.

 

Izvēlēties interesantāko kolāžu šogad žūrijas komisijai nenācās viegli. Intensīvu pārrunu rezultātā tika izvēlēta uzvarētāja – Sūnu pamatskolas 1. klase. Konceptuāli kolāžai piemīt vizuāls un idejisks vēstījums, kas atbilst konkursa tēmai – skolēniem ir izdevies vienā kolāžā ievietot cildenu ledus Mildu un ziedošu sapni par Latviju.

 

Uzvaretajs.jpg

 

25 atbilstošāko kolāžu autoru klases iegūs ielūgumus uz 20. Starptautisko Ledus skulptūru festivālu, kas notiks no 9. līdz 11.ferbuārim. Taču interesantākās kolāžas autori – Sūnu pamatskolas 1. klase – iegūs ne vien ielūgumus uz festivālu, bet arī transportu, kas skolēnus nogādās uz Ledus skulptūru norises vietu.

 

Iesūtītos darbus kolāžu konkursam varēs apskatīt Jelgavas Kultūras namā no 6. februāra.

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē

“Kultūra”