17.2 °C, 3.2 m/s, 76 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaKolumbieši LLU Starptautiskajā vasaras skolā izzinās koksnes dzīves ciklu
Kolumbieši LLU Starptautiskajā vasaras skolā izzinās koksnes dzīves ciklu
06/07/2017

No 8. līdz 18. jūlijam LLU Mūžizglītības centrs organizē starptautisko vasaras skolu “Dzīves cikls – no koka sēklas līdz augstas kvalitātes ekoloģiskiem koka produktiem”, kurā šogad Meža fakultātes mācībspēki sadarbībā ar Latvijas Valsts Mežzinātnes institūta “Silava” pētniekiem izglītos dažādu valstu studentus un meža nozares speciālistus par meža un koksnes dzīvesciklu. Lielākā dalībnieku pārstāvniecība – 14 meža nozares speciālisti – būs no Kolumbijas.

Latvija ir ceturtā mežainākā valsts Eiropā un šobrīd meža nozare ir viens no galvenajiem valsts ekonomikas stūrakmeņiem. Vēsturiski Latvijas mežu intensīva izmantošana saimnieciskiem nolūkiem sākta salīdzinoši vēlāk nekā daudzās citās Eiropas valstīs, tāpēc Latvijas mežos ir saglabājusies plaša bioloģiskā daudzveidība. 

 

Starptautiskās vasaras skolas dalībnieki iepazīsies ar Latvijas mežaudžu aprites un koksnes tālākās pārstrādes ciklu, sākot no meža selekcijas un reproduktīvā materiāla izaudzēšanas, meža atjaunošanas un kopšanas līdz meža izmantošanai, kā arī tiks iepazīstināti ar koksnes pārstrādi un dažādu koksnes produktu izgatavošanu, izzinās Latvijas meža nozares specifiku, tradīcijas un dabas vērtības.

 

Līdz ar Kolumbijas meža nozares darbiniekiem Vasaras skolā piedalīsies studējošie no Uzbekistānas, Grieķijas, Meksikas un Ķīnas.

 

Vasaras skolas aktivitātes sāksies 9. jūlijā pulksten 10 Jelgavas pilī, kad to atklās LLU rektore Irina Pilvere un Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Pēc tam nedēļas garumā plānots lekciju cikls, praktiskās nodarbības, radošās darbnīcas un izzinošas ekskursijas mežā un dažādos uzņēmumos.

 

Vasaras skolas oficiālais noslēgums plānots 16. jūlijā Dabas parkā “Tērvete”.

 

Starptautiskās vasaras skolas īstenošanu atbalsta Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Valsts izglītības attīstības aģentūra, Kolumbijas vēstniecība Varšavā, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Latvijas Valsts Mežzinātnes institūts “Silava”, AS “Latvijas Valsts meži”, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts un Jelgavas dome.

 

Starptautiskā vasaras skola “Dzīves cikls – no koka sēklas līdz augstas kvalitātes ekoloģiskiem koka produktiem” ir sestā šāda veida aktivitāte, ko organizē LLU Mūžizglītības centrs. Katru gadu vasaras skolām ir atšķirīgas tematikas un līdz šim tās bija vairāk veltītas ainavu arhitektūras un plānošanas problemātikai.

 

Detalizēta informācija par šī gada vasaras skolu iegūstama šeit: http://www.summerschool.llu.lv/.

 

Foto: Publicitāte

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē