25 °C, 4.5 m/s, 89.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaKomandantstunda nedēļas nogalēs netiks turpināta
Komandantstunda nedēļas nogalēs netiks turpināta
12/02/2021

Ceturtdienas valdības sēdē lemts neturpināt komandantstundu nakts stundās no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu. Līdz ar to šajā nedēļas nogalē iedzīvotājiem vairs nav pienākums no pulksten 22 līdz 5 atrasties savās mājvietās, taču pārējie pulcēšanās ierobežojumi paliek spēkā un tos arvien uzraudzīs gan Valsts policija, gan Pašvaldības policija.

Lai arī policija vairs neuzraudzīs komandantstundas ievērošanu, arvien lielāks uzsvars tās darbā tiks likts uz pulcēšanās ierobežojumu, karantīnas un pašizolācijas ievērošanu, kā arī palīdzību robežu šķērsošanas kontrolē, preses konferencē pēc valdības sēdes informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Noteikumu ievērošanas uzraudzībai policija plāno veltīt spēkus vismaz iepriekšējā līmenī, tostarp būs patruļas arī naktīs – jo īpaši brīvdienās. Atceļot komandantstundu, brīvdienu naktīs varētu tikt nodrošinātas arī papildu Valsts policijas patruļas aptuveni 30 procentu apmērā no komandantstundas laikā nodrošinātajām patruļām.

 

Ministru kabineta sēdē lemts arī par to, ka personām, kas šķērsos Latviju tranzītā, tas būs jāizdara 12 stundu laikā pēc covidpass.lv aizpildīšanas. Izņēmumi ir transporta pārvadājumu pakalpojumu sniedzēja darbinieki, kravas vai tehnisko reisu apkalpes locekļi, kuriem Latvijas Republikas teritorija tranzītā jāšķērso 72 stundu laikā, starptautisko pasažieru pārvadājumu pasažieri, kuriem Latvijas teritorija tranzītā jāšķērso 48 stundu laikā un gaisa kuģa pasažieri, kuri šķērso valsts teritoriju tranzītā, nepametot lidlauka kontrolējamo zonu un uzturoties tajā ne ilgāk par 24 stundām. Savukārt gaisa kuģu apkalpes locekļiem un jūrniekiem, kuriem jānokļūst savā darbavietā vai jāatgriežas no tās, nav noteikts stundu limits. Grozījumi rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, kas nosaka valsts teritorijas šķērsošanas kārtību, stāsies spēkā pirmdien, 15. februārī.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē