24.5 °C, 2.5 m/s, 51.6 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaKonferencē pārrunā aktualitātes iekļaujošas izglītības jautājumos
Konferencē pārrunā aktualitātes iekļaujošas izglītības jautājumos
19/04/2024

Šonedēļ Jelgavas pamatskolā “Valdeka”-attīstības centrs notika konference “4 i – izprast, izglītoties, iesaistīties, iekļaut”. Tajā tikās ap simts Jelgavas un Zemgales reģiona izglītības iestāžu vadītāji, pedagogi un izglītības speciālisti, lai runātu par aktuālo iekļaujošas izglītības jautājumos.

“Būtiski, ka izglītības speciālisti ir sagatavoti iekļaujošai izglītībai ikvienā izglītības iestādē. Svarīgi ir turpināt izglītoties, izprast un, svarīgākais, pieņemt to. Esmu gandarīta, ka Jelgavas pamatskola “Valdeka”-attīstības centrs organizē šādu semināru un par aktīvo apmeklējumu,” konferences atklāšanā norādīja Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne.

Skolas direktora vietniece Līga Gutnika stāsta, ka 83 procenti konferences dalībnieku ikdienā strādā ar iekļautajiem bērniem un šīs konferences uzdevums bija sniegt informāciju par to, kādu atbalstu iespējams bērnam un sev piedāvāt.

Konferencē ar lekciju “Kad dažādais ir normāls un normāls ir dažāds” uzstājās lektors Aldis Zauls. Viņa lekcijā tika uzskaitīti četri cilvēku raksturu veidi un temperamenti, akcentējot, ka “ne normālais” izceļas un sastopams vairāk nekā “normālais”, tāpēc sevis un citu pieņemšana ir neizbēgama. Tam sekoja lektores Annas Zaulas lekcija “Kā veidot komunikāciju ar sarežģītiem vecākiem”. Lektore aicināja apzināties savas emocijas un pārrunāja dažādas iespējas, kā risināt konfliktus. Lektore Līga Veltnere runāja par emocionāli kompetentu skolu un pedagogu, kā spēt atpazīt emocionāli traumētu bērnu un spēt tam palīdzēt. Savukārt lektore Diāna Gailuma ar klātesošajiem runāja par bērnu prieku un, kā tas ietekmē visu pasauli.  Konferences noslēgumā skolas darbinieki dalījās “Erasmus+” projekta pieredzē.