24.7 °C, 6.8 m/s, 86.7 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaKonferencē pedagogi varēs izzināt metodes bērnu lasītprasmes pilnveidei
Konferencē pedagogi varēs izzināt metodes bērnu lasītprasmes pilnveidei
10/03/2021

18. martā no pulksten 13 līdz 16 notiks starptautiska tiešsaistes konference “Lasītprasmes pilnveides ceļā”, kurā piedalīties aicināti pirmsskolas un sākumskolas pedagogi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, informē Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā. Konferences dalībnieki iepazīsies ar Eiropas savienības Erasmus+ programmas atbalstītā projekta “Pedagoga darba sistēma bērnu lasītprasmes attīstībai” rezultātiem – jaunu rokasgrāmatu pedagogiem un pedagogu profesionālās pilnveides programmu. Dalībai konferencē jāreģistrējas iepriekš, aizpildot pieteikuma formu.

Konferences darbnīcas un lekcijas vadīs projekta eksperti no visām trim dalībvalstīm – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Konference notiks tiešsaistē, video straumēšanas platformā “Youtube” un tiešsaistes sanāksmju platformās “Zoom” un “Webex”. Konferences dalībnieki iepazīsies ar rokasgrāmatu pedagogiem “L-A-S-Ī-T Kā mācīt un mācīties lasīt? Rokasgrāmata pedagogiem” un pedagogu profesionālās pilnveides programmu “Lasītprasmes pilnveide vecumposmā no 1,5 līdz 12 gadiem: vajadzības, rīcība, sasniegumi”. Konferences darba valodas: latviešu, lietuviešu, igauņu.

 

Rokasgrāmatas “L-A-S-Ī-T Kā mācīt un mācīties lasīt? Rokasgrāmata pedagogiem” mērķis ir palīdzēt risināt profesionālos izaicinājumus, kas visās trijās valstīs ir ļoti līdzīgi. Tajā ir gan teorētiskais pamatojums, gan praktiski piemēri par lasītprasmes attīstību bērniem no 1,5 līdz 12 gadu vecumam, ko pedagogi varēs izmantot kā metodisko līdzekli. Metodiskā līdzekļa izveidē piedalījās 12 pedagogi – praktiķi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Eksperta Andra Krieķa vadībā rokasgrāmatā tika apkopotas un praksē aprobētas idejas no vietējiem un citu valstu ekspertiem. Rokasgrāmata tapusi latviešu, lietuviešu, igauņu un angļu valodā.

 

Pieteikties konferencei var ŠEIT. Konferences dalībnieki saņems elektroniskus apliecinājumus. 

 

Konferences programma pieejama ŠEIT.

 

 

Foto un informācija: Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs