18.4 °C, 1.7 m/s, 95.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaKonkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2023” žūrija Jelgavā vērtē mājas Lielā ielā 13 un Mātera ielā 17
Konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2023” žūrija Jelgavā vērtē mājas Lielā ielā 13 un Mātera ielā 17
18/08/2023

Piektdien, 18. augustā, konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2023” žūrija uzsāka šā gada konkursa 2. kārtai izvirzīto ēku klātienes apmeklēšanu un vērtēšanu. Jelgavā konkursa žūrija klātienē vērtēja atjaunotās daudzdzīvokļu mājas Lielā iela 13 un Mātera iela 17.

Kopumā konkursa otrajā kārtā, kad pieteiktie objekti tiek vērtēti klātienē, līdz augusta beigām žūrijas komisija Latvijā apmeklē 20 ēkas. Lielākais ēku skaits – 13 – pretendē uz uzvaru nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2023”. Šajā nominācijā tiek vērtētas arī mājas Jelgavā Lielā iela 13 un Mātera iela 17, kas iekļuvušas konkursa 2. kārtā. Māju atjaunošanu īstenoja SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde”.

Šajā nominācijā startē arī vairākas ēkas Rīgā, Valkā, Ozolniekos, pa vienai Valmierā, Carnikavā, Liepājā un Ventspilī.

Konkursu “Energoefektīvākā ēka Latvijā” Ekonomikas ministrija kopā ar sadarbības partneriem organizē jau 13 gadus; šogad to organizējam kopā ar Klimata un enerģētikas ministriju un Latvijas Būvinženieru savienību.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Šogad konkurss tika izsludināts aprīlī un pieteikumus dalībai konkursā varēja iesniegt līdz 16. jūnijam. Konkursa noslēguma pasākums un laureātu paziņošana plānota šā gada septembrī. Sīkāka informācija par konkursu pieejama vietnē www.energoefektivakaeka.lv.