18.8 °C, 1.7 m/s, 69.8 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaKonkursa “FIZMIX Eksperiments” finālistu vidū – arī Jelgavas skolu komandas
Konkursa “FIZMIX Eksperiments” finālistu vidū – arī Jelgavas skolu komandas
08/05/2020

Noslēgusies AS “Latvenergo” organizētā 8. un 9. klašu skolēnu fizikas erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” neklātienes atlases kārta un noskaidrota 61 zinošākā komanda, kura šogad piedalīsies nebijušā neklātienes finālā, lai cīnītos par Latvijas erudītākās komandas godu. 10 izvēlēto Zemgales komandu vidū ir arī piecas Jelgavas skolu komandas no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas 5. vidusskolas un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas.

Jelgavu konkursā pārstāvēs Jelgavas Valsts ģimnāzijas komandas “JVGMeistarība” un “Alberta Mazbērni”, Jelgavas 5. vidusskolas komandas “Blackout” un “Zobrati“, kā arī skolēnu komanda “5 Kodoli” no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas.

 

“FIZMIX Eksperiments” organizatori informē, ka šogad konkursa rīkošanā globālās pandēmijas dēļ nācās saskarties ar vairākiem izaicinājumiem. Tika atcelts Baltijā lielākais fizikas festivāls, kura laikā būtu norisinājies konkursa fināls, kā arī bija jāmeklē risinājumi fināla norisei, jo dalībnieki līdz ārkārtas stāvokļa izsludināšanai bija ieguldījuši daudz darba neklātienes kārtas uzdevumu risināšanā. Neskatoties uz visiem izaicinājumiem, konkursa fināls norisināsies 20. maijā.

 

AS “Latvenergo” rīkotais fizikas erudīcijas konkurss norisināsies 25. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni. “FIZMIX Eksperiments” konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa “FIZMIX Eksperiments” palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša.

 

 

Foto un informācija: Fizmix.lv