22 °C, 3.8 m/s, 64.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaKonkursa “Šodien laukos 2022” pirmā posma uzvarētāju vidū jelgavnieks
Konkursa “Šodien laukos 2022” pirmā posma uzvarētāju vidū jelgavnieks
04/07/2022

No marta līdz maijam skolēni vecumā no 12 līdz 16 gadiem piedalījās konkursa “Šodien laukos 2022” pirmajā posmā. Konkursa uzvarētāji tika paziņoti jūnija izskaņā, individuālajā grupā godalgotu vietu izcīnīja jelgavnieks Ričards Greidiņš.

Konkursa 1. posmā piedalījās 106 individuālie dalībnieki un 59 skolu klases un kolektīvi. Lai gan individuālajā grupā šogad mazāk dalībnieku nekā pērn, klašu un kolektīvu grupā dalībnieku skaits ir pieaudzis, norāda Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs.

 

Lai tiktu līdz uzvarai, trīs mēnešu garumā skolēni pildīja trīs lielos uzdevumus un trīs papilduzdevumus. Katrs uzdevums tika vērtēts, piešķirot punktus, kurus summējot, noskaidroja šā gada pirmā posma uzvarētājus. Čaklākie un veiksmīgākie pirmā posma dalībnieki – kopumā vairāk nekā 120 skolēni un skolotāji – 30. jūnijā tikās mācību centrā “Lielozoli”, lai nosakaidrotu uzvarētājus. Visas dienas garumā skolēnus iedvesmoja pieredzes stāsti no jaunajiem un veiksmīgajiem laukos, izglītojoši izklaidējošas darbnīcas saistībā ar trīs lielajām konkursa tēmām – meži, lauki, ūdeņi, kā arī zinātniskais eksperimentu šovs un, protams, uzvarētāju godināšana.

 

Indivduālajā grupā 1. vietu ieguva Loreta Vaivode no Ropažu novada, savukārt 2. vietu – Ričards Greidiņš no Jelgavas, godpilno 3. vietu – Anna Bažanova no Rēzeknes novada. Tāpat tika noskaidroti uzvarētāji klašu grupā – 1. vietu ieguva Jersikas pamatskolas komanda “Savējie”, 2. vietu  Valdemārpils vidusskolas komanda “Sasmakas aģentūra 007”, savukārt 3. vietu  Viduskurzemes pamatskolas – attīstības centra komanda “Zaļie pirkstiņi”.

 

Jāpiebilst, ka jau ir izsludināta pieteikšanās konkursa otrajam posmam, kas paredzēts pašiem mazākajiem – bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Papildu informācija pieejama ŠEIT.

 

 

Foto: Uģis Avots

 

Informācija: Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs