22.8 °C, 5.2 m/s, 48.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiKonkurss par sakoptāko pilsētvides objektu
Konkurss par sakoptāko pilsētvides objektu
08/06/2014

Līdz 13.jūnijam ikviens iedzīvotājs konkursam var pieteikt sakoptākos pilsētvides objektus. Objektus var pieteikt vairākās nominācijās – zaļākais daudzdzīvokļu mājas loga, lodžijas vai balkona noformējums, sakoptākā privātmājas teritorija un interesantākais žoga risinājums, kā arī sakoptākais daudzdzīvokļu nama pagalms, sakoptākā valsts vai pašvaldības iestāde, ražošanas uzņēmums vai sabiedriskais objekts.

Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

No 20. maija līdz 13.jūnijam Jelgavas pilsētas pašvaldība izsludina konkursu, kurā ikviens iedzīvotājs var pieteikt sakoptākos pilsētvides objektus.

Objektus var pieteikt šādās nominācijās:

  • Zaļākais daudzdzīvokļu mājas loga, lodžijas vai balkona noformējums;
  • Sakoptākā privātmājas teritorija;
  • Sakoptākais daudzdzīvokļu nama pagalms (tiks vērtēts sētnieku darbs);
  • Sakoptākā valsts vai pašvaldības iestāde, ražošanas uzņēmums vai sabiedriskais objekts;
  • Interesantākais žoga risinājums.
Vērtējot konkursam pieteiktos objektus, ņems vērā, kā tas iekļaujas pilsētvidē, tā pārskatāmība no ielas un galvenajiem cilvēku kustības virzieniem; objekta labiekārtojums – ierīkoto apstādījumu, celiņu, laukumu, ūdens krātuvju, mazo arhitektūras formu u.tml. kompozīcija un izvēles pamatotība, žoga caurskatāmība; kā arī objekta uzturēšanas stāvoklis. Pēc konkursa komisijas lēmuma konkursā  var tikt vērtēti  arī  tie objekti, kuri  ir atbilstoši konkursa nosacījumiem, bet nav pieteikti dalībai konkursā.
 
Žūrijas komisija var noteikt papildus nominācijas vai izslēgt kādu no tām, noteikt vairākus uzvarētājus vienā nominācijā, piešķirt veicināšanas vai speciālbalvas, atbilstoši noteiktajam balvu fondam.
 
Konkursā netiks vērtēti iepriekšējo divu gadu konkursa 1.vietu ieguvēji.
 
Objektus konkursam var pieteikt personīgi Jelgavas pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11, pa tālruni 63005556 vai elektroniski, rakstot uz e-pastu: . Piesakot objektu, jānorāda nominācija, objekta adrese, īpašnieks, pieteicēja vārds, uzvārds un telefona numurs.
 
Konkursa uzvarētājiem tiks izsūtīti ielūgumi ar aicinājumu piedalīties apbalvošanas pasākumā, kas notiks Zāļu tirgū pie pilsētas kultūras nama 21.jūnijā pulksten 12.

Balvas saņems konkursa uzvarētāji un izlozes kārtā arī kāds no objektu pieteicējiem – par aktivitāti.
 
Vērtēšanas komisiju vadīs domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumu programmā Jurijs Strods. Komisijas sastāvā iekļauti: pilsētas ainavu arhitekts Andrejs Lomakins, arhitekte-eksperte Zeltīte Bīmane, JPPI “Pilsētsaimniecība” pilsētas zaļo zonu apsaimniekošanas speciāliste Ilze Gamorja, JPPI “Pilsētsaimniecība” projektu vadītāja Eva Kidere, Sabiedrisko attiecību pārvaldes Komunikācijas un mediju attiecību galvenā speciāliste Līga Klismeta.
 
 
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē