21.1 °C, 2.3 m/s, 87.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaKopš peldsezonas sākuma Jelgavas pludmalēs fiksēti vairāk nekā 100 pārkāpumu
Kopš peldsezonas sākuma Jelgavas pludmalēs fiksēti vairāk nekā 100 pārkāpumu
03/07/2020

Kopš oficiālās peldsezonas sākuma 15. maijā pilsētas pludmalēs Lielupes labajā krastā pie gājēju promenādes un Pasta salas peldvietā par atpūtnieku drošību rūpējas pašvaldības policisti glābēji, kuri ik dienu no pulksten 10 līdz 22 uzrauga pludmalēs notiekošo. Pusotra mēneša laikā peldvietās fiksēti jau 123 pārkāpumi, par kuriem izteikti aizrādījumi. Visbiežākais pārkāpums – braukšana ar velosipēdu pa pludmales teritoriju.

Kā informē Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Reksce, ierastākie pārkāpumi saistīti ar atrašanos pludmales teritorijā uz velosipēda vai ar suni, par ko izteikti attiecīgi 39 un 23 mutiski aizrādījumi, bet 28 gadījumos aizrādījums izteikts par peldēšanu aiz bojām. Tāpat glābēji uzmana peldvietu tuvumā esošo ūdens transportu – kopš peldsezonas sākuma izteikti 14 aizrādījumi par katamarānu iebraukšanu peldvietā, kā arī viens aizrādījums par motorizētas laivas iebraukšanu peldvietā. Divi aizrādījumi izteikti par glābšanas vestes nelietošanu, pārvietojoties ar katamarānu. Uzraugot sabiedrisko kārtību, glābēji izteikuši arī piecus aizrādījumus par smēķēšanu pludmales teritorijā, bet 11 reizes aizrādīts par alkohola lietošanu. Neviens pārkāpumu protokols līdz šim nav sastādīts.

 

Glābēji ikdienā sniedz arī medicīnisko palīdzību, kas šogad bijusi nepieciešama 14 pludmales apmeklētājiem. Biežākie savainojumi – grieztas brūces kājās un ādas nobrāzumi.

 

Līdz šim brīdim fiksēto pārkāpumu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu kopumā, vērtējams kā augsts, jo aizvadītajā peldsezonā kopumā izteikti 148 mutiski aizrādījumi. Tas skaidrojams ar karsto laiku, kā dēļ pludmales ir vairāk apmeklētas. Līdz šim siltākais ūdens Jelgavas upēs fiksēts 29. jūnijā, kad ūdens virsmas temperatūra Lielupē sasniedza 25 grādus.

 

Jāpiebilst, ka oficiālā peldsezona Latvijā ilgst no 15. maija līdz 15. septembrim.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē