20 °C, 2.8 m/s, 60.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiKrāšņi noslēdzies 21. Ledus skulptūru festivāls Jelgavā
Krāšņi noslēdzies 21. Ledus skulptūru festivāls Jelgavā
10/02/2019

No 8. – 10. februārim Jelgavā krāšņi aizvadīts viens no vērienīgākajiem ziemas notikumiem Baltijā – 21. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Trīs dienu garumā Jelgavā bija vērojami kino filmu cienīgi notikumi – vairāk kā 65 ledus objekti, ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi, plaša koncertprograma, ledus teātra šovs, izrādes bērniem un vakara noslēgumā krāšņa uguņošana.

Šogad ledus mākslas darbus par tēmu “Kino” veidoja 34 profesionāli mākslinieki no septiņām valstīm: Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, ASV un Kanādas. Festivāla atklāšanas ceremonijā tika noskaidroti ledus skulptūru konkursa laureāti – individuālo skulptūru kategorijā par labāko žūrija atzina Roman Petrov no Krievijas ar skulptūru “Saplēsts ziņojumu dēlis”, savukārt komandu skulptūru kategorijā laurus plūca brāļi Iurii Mistriukov un Vladimir Mistriukov no Krievijas ar skulptūru “Plāni”. Kopā festivāla mākslinieki izlietoja vairāk ka 70 tonnas ledus.

Festivāla teritorijā tika izvietoti vairāk kā 65 ledus objekti – 30 izgaismotas mākslinieku individuāli veidotās un 15 lielās komandu skulptūras, ledus labirints un slidkalniņš, sešas lielformāta foto skulptūras “Ledus vīni” ledus bārs, kas izmantotā ledus daudzuma ziņā bija festivāla lielākais objekts – bāra priekšā atradās divas vērienīgas vairāk kā trīs metrus augstas kino balvas “Oskars” statuetes.

Spītējot mainīgajiem laikapstākļiem, visa festivāla garumā tika veidotas jaunas skulptūras un ikviens apmeklētājs tuvplānā varēja sekot līdz ledus mākslas tapšanas procesam. Savukārt, uz galvenās festivāla skatuves J. Čakstes bulvārī titulētākie ledus mākslinieki no Latvijas un Lietuvas – Kārlis Īle un Donatas Mockus sacentās ledus paraugdemonstrējumos.

Pirmo reizi ledus skulptūru festivāla norisē tika integrēta arī publiskā slidotava Pasta salā, kurā skatītājiem bija iespēja vērot ledus šovu. Tajā izskanēja dažādu animācijas filmu motīvi, bet visskaļākās ovācijas izpelnījās Sniegbaltīte un septiņi rūķīši un jautrie dzīvnieki no multfilmas “Madagaskara”.

Visa festivāla laikā apmeklētājus priecēja plaša koncertprograma, izrādes bērniem un krāšņa uguņošanu vakara noslēgumā.

Ņemot vērā festivāla aprīkojuma demontāžas darbus, Jāņa Čakstes bulvārī un tam piegulošajās ielās, kā arī Raiņa ielas posmā no LLU sporta nama līdz Akadēmijas ielai jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem līdz pirmdienas pulksten 20. Arī Pasta sala un slidotava apmeklētājiem pirmdien nebūs pieejama. Tāpat informējam, ka silto laikapstākļu ietekmē  ledus skulptūras pēc festivāla beigām vairāk netiks eksponētas un nebūs apskatāmas.

Paldies visiem festivāla apmeklētājiem par viesošanos Ledus kino pasaulē. Arī jūs bijāt liela daļa no šīs neaizmirstamās, trīs dienu garumā veidotās “filmas”. Uz tikšanos jau nākamajā – 22. Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā Jelgavā!

21. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls atklāts!

Noslēgusies ledus skulptūru festivāla otrā diena

Foto:  Jelgavas pilsēta un JPPI “Kultūra”

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē