16.4 °C, 4.4 m/s, 83.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsKristaps Blūmanis – pasaules čempions ārmreslingā U-21 grupā
Kristaps Blūmanis – pasaules čempions ārmreslingā U-21 grupā
19/10/2022

Šonedēļ Turcijas pilsētā Antaljā norisinās pasaules čempionāts ārmreslingā. Jelgavnieks Kristaps Blūmanis jau izcīnījis pasaules čempiona titulu U-21 grupā gan ar labo, gan ar kreiso roku, bet vēl startēs vīriešu open klasē.

K.Blūmanis kļuvis par pasaules čempionu ārmreslingā jauniešiem jeb U-21 grupā gan ar labo, gan ar kreiso roku svara kategorijā līdz 75 kilogramiem. Pērn Kristaps bija Eiropas un pasaules junioru čempions, bet U-21 vecuma grupā šis viņam ir pirmais pasaules čempiona tituls. Maijā viņš kļuva par U-21 Eiropas čempionu.

 

Šogad pasaules čempionātā U-21 grupā svara kategorijā līdz 75 kilogramiem cīņās gan ar labo, gan ar kreiso roku startēja 12 dalībnieki. “Sajūtas, izcīnot jauniešu pasaules čempiona titulu, ir labas! Turklāt, salīdzinot ar pagājušo gadu, es pieļāvu mazāk kļūdu un cīņas bija ātrākas,” apmierināts ar paveikto ir K.Blūmanis.

 

Viņš Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” pastāstīja, ka kreisā roka šobrīd viņam ir nedaudz satraumēta un sportists nevar izdarīt dažas kustības, bet, neskatoties uz to, izdevās izcīnīt čempiona titulu. “Pusfinālā tikos ar Kazahstānas pārstāvi, kuru uzvarēju pērn un kurš veselu gadu gatavojās tieši cīņām ar mani. Tā kā kreisā roka man ir satraumēta, vajadzēja izdomāt plānu, kā viņu uzvarēt. Līdz ar to nolēmām pusfinālā atdot viņam cīņu, lai pietaupītos finālam. Kad atkal tikāmies finālā, man izdevās smagā cīņā divreiz viņu nolauzt un iegūt titulu,” stāsta sportists. Savukārt cīņā ar labo roku viss noritējis daudz raitāk un vieglāk – finālā, kurā atkal pretinieks bija Kazahstānas sportists (ne tas pats, kas cīņā ar kreiso roku), Kristaps uzvarēja bez īstas cīņas, jo pretinieks saņēma divas piezīmes un tika diskvalificēts, bet uzvara un līdz ar to arī čempiona tituls pienācās mūsu sportistam.

 

K.Blūmanis startēs arī pasaules čempionātā vīriešu open klasē svara kategorijā līdz 75 kilogramiem. Cīņas paredzētas nedēļas beigās. Maijā Eiropas čempionātā pieaugušajiem viņam izdevās izcīnīt bronzu ar kreiso roku.

 

Kopumā Latviju pasaules čempionātā ārmreslingā pārstāv desmit sportisti, no kuriem divi ir jelgavnieki – tēvs un dēls Gundars un Kristaps Blūmaņi no kluba “Legacy Jelgava”. G.Blūmanis startēs masters vecuma grupā (40+) svara kategorijā līdz 100 kilogramiem.

 

 

Foto: Latvijas Armvrestlinga federācija