17.3 °C, 2.9 m/s, 69.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSociālais atbalstsKrīzes pabalsts līdz šim izmaksāts 134 jelgavniekiem
Krīzes pabalsts līdz šim izmaksāts 134 jelgavniekiem
25/05/2020

Ārkārtējās situācijas laikā Jelgavas dome pieņēma grozījumus sociālās palīdzības pabalstu un sociālo garantiju piešķiršanas noteikumos, kas paredz ģimenei (personai), kura Covid-19 krīzes dēļ palikusi bez ienākumiem un nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, piešķirt pabalstu krīzes situācijā – 80 eiro katram ģimenes loceklim. Līdz šai nedēļai pabalsts izmaksāts 134 jelgavniekiem.

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde pirmos iesniegumus krīzes pabalstam ārkārtējās situācijas laikā saņēma 30. martā, un līdz 22. maijam tas ir piešķirts 134 Jelgavas iedzīvotājiem. Ja pabalsta saņēmēja aprūpē ir bērni, tad par katru no viņiem vecāks saņem 50 eiro piemaksu. Līdz šim tā izmaksāta par 71 bērnu.

“Interese par krīzes pabalstu ārkārtējā situācijā sākotnēji bija ļoti liela, taču, lai to saņemtu, pieprasītājam jāatbilst noteiktiem kritērijiem, un ne vienmēr tos izdodas izpildīt,” norāda Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes Sociālās palīdzības administrēšanas nodaļas vadītāja Mārīte Liepiņa.

 

Noteikumi paredz, ka uz pabalstu var pretendēt persona, kura Covid-19 krīzes dēļ zaudējusi darbu un palikusi bez ienākumiem, kā dēļ nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, ar nosacījumu, ka tā nesaņem arī nevienu citu valsts finansiālu atbalstu Covid-19 dēļ, piemēram, dīkstāves pabalstu. Sociālo lietu pārvaldē skaidro, ka krīzes pabalsta saņēmēju vidū ir tādas personas, kuras, piemēram, Covid-19 krīzes dēļ zaudējušas darbu, bet uz bezdarbnieka pabalstu pretendēt nevar. 

 

Lēmums par pabalsta piešķiršanu tiek pieņemts 10 darba dienu laikā no iesnieguma saņemšanas brīža.

 

Lai saņemtu pabalstu, personai jāraksta iesniegums, pievienojot krīzi apstiprinošus dokumentus, un tas jāiemet speciāli iesniegumiem paredzētā kastītē pie Informācijas kabineta Sociālo lietu pārvaldē Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9, jānosūta pa e-pastu soc@soc.jelgava.lv, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, vai jāiesniedz caur portāla Latvija.lv e-pakalpojumu «Iesniegums iestādei». Ņemot vērā, ka Sociālo lietu pārvaldē klientu apkalpošana iespēju robežās notiek attālināti, lūgums iesniegumā obligāti norādīt tālruņa numuru un/vai e-pasta adresi saziņas nodrošināšanai.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Jelgavas Sociālo lietu pārvalde