18.9 °C, 1.6 m/s, 83.3 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaKrīzes skartās ģimenes ar bērniem var saņemt atbalstu ēdināšanai
Krīzes skartās ģimenes ar bērniem var saņemt atbalstu ēdināšanai
31/03/2020

No šīs nedēļas tie Jelgavas pilsētas izglītības iestāžu audzēkņi, kuru ģimenes finansiāli ietekmējusi Covid-19 izraisītā krīze, un no nākamās nedēļas arī bērni no ģimenēm, kurām piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss, var saņemt atbalstu ēdināšanai – pārtikas paku 12 eiro apmērā katru nedēļu katram izglītojamajam.

Lai saņemtu atbalstu bērni no tām ģimenēm, kuras skārusi Covid-19 izraisītā krīze, vecākiem ir jāaizpilda iesnieguma veidlapa, kas pieejama mājaslapā www.jelgava.lv un izglītības iestāžu mājaslapās. Iesniegums jāadresē izglītības iestādes vadītājam, norādot bērna deklarētās dzīvesvietas adresi un klasi/grupu. Pēc saņemtā iesnieguma izglītības iestāde sazināsies ar vecāku par atbalsta sniegšanu izglītojamajam, izvērtē un informē vecākus par iespēju saņemt atbalstu.

 

Izglītojamie no tām ģimenēm, kurām piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss, pārtikas pakas saņem bez iesnieguma aizpildīšanas.

 

Pārtikas pakas skolēni varēs saņemt katru nedēļu, paredzot, ka to saturs periodiski mainīsies. Pārtikas pakās būs dažādi pirmās nepieciešamības pārtikas produkti, piemēram, piens, maize, krējums, eļļa, milti, auzu pārslas u.c.

Pārtikas pakas tiks piegādātas izglītības iestādēs, kas organizēs to izsniegšanu saviem izglītojamajiem vienu reizi nedēļā: skolās tas notiks otrdienās, bet pirmsskolas izglītības iestādēs – trešdienās. Pārtikas paku izsniegšanu, ievērojot visus drošības pasākumus, organizēs katra izglītības iestāde.

 

Pirmās pārtikas pakas iestādes saņēmušas jau šonedēļ – skolās kopumā izdalītas 339 pakas, bet bērnudārzos – 126 pakas.

 

Izglītības iestādes piektdienās aktualizēs pārtikas paku skaitu, ņemot vērā no jauna uzrakstītos vecāku iesniegumus un ģimenēm piešķirto trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusu.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē