25.7 °C, 4.1 m/s, 35.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsKrūmiņš un Ķīvīte uzvar vasaras finālā
Krūmiņš un Ķīvīte uzvar vasaras finālā
27/09/2020

Divas dienas, 26. un 27. septembrī, tirdzniecības centrā “Akropole” Rīgā norisinājās Latvijas 3×3 līgas “Top Gun” vasaras fināls, kurā uzvaru izcīnīja Latvijas izlases komandas ar jelgavniekiem Edgaru Krūmiņu un Eniju Ķīvīti sastāvā.

Fināla dalībnieki tika noskaidroti vairākos atlases posmos, kas šovasar norisinājās dažādās Latvijas pilsētās, tostarp arī Jelgavā. Kopumā finālā startēja četras komandas ar jelgavniekiem sastāvā. Vīriešu konkurencē komandas “Ķekava” sastāvā spēlēja Edgars Krūmiņš kopā ar pārējiem Latvijas izlases spēlētājiem. Piedalījās arī komanda “Jelgava” ar Armandu Seņkānu, Armandu Ginteru, Robertu Pāži un Mārtiņu Šteinbergu sastāvā. Jelgavas kvartets izstājās ceturtdaļfinālā, ar 14:21 piekāpjoties komandai “Mārupe”.

Sieviešu konkurencē komandas “3×3 sievietes”, kas ir Latvijas izlases kodols, sastāvā spēlēja jelgavniece Enija Ķīvīte. Pārstāvēta bija arī Jelgava ar Diānu Dudi, Alisi Karlsoni, Lauru Zambrāni un Viktoriju Ivanovu sastāvā. Izlases meitenes turnīrā uzvarēja, savukārt Jelgavas meitenes piedzīvoja zaudējumu cīņā par bronzu, ar 14:18 piekāpjoties “DU” basketbolistēm.

Tālmetienu konkursa finālā tika izvēlēts neierasts formāts – no katras komandas startēja divi dalībnieki, katrs izpildīja 15 metienus, un abu dalībnieku iegūtie punkti tika skaitīti kopā. Vīriešu izlasi pārstāvēja Edgars Krūmiņš un Artūrs Strēlnieks. Edgars iemeta deviņus metienus, Artūrs – piecus, un kopvērtējumā ar 14 punktiem viņi palika otrie. Uzvarēja Mārupes duets ar 17 punktiem. Sieviešu izlasi pārstāvēja Kristīne Petermane un Enija Ķīvīte. Kristīne iemeta trīs, bet Enija – vienpadsmit metienus, bet kopvērtējumā ar 14 punktiem viņas dalīja 2. vietu. Uzvarēja Saldus meitenes ar 16 punktiem. Jāpiebilst, ka Enijas rezultāts – 11 precīzi tālmetieni – bija labākais individuālais rezultāts konkursa finālā starp visiem dalībniekiem.

Turnīra rīkotāji šoreiz turnīra vērtīgāko spēlētāju titulu nolēma piešķirt perspektīviem jaunajiem basketbolistiem, un par vērtīgāko basketbolisti sieviešu konkurencē tika atzīta jelgavniece Enija Ķīvīte.

Foto: Latvijas Basketbola savienība