24.5 °C, 2.5 m/s, 51.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiKulinārijas konkurss- erudīcijas spēle “Literatūras garša”
Kulinārijas konkurss- erudīcijas spēle “Literatūras garša”
12/10/2018

No 15. oktobra līdz 4. novembrim Latvijas iedzīvotāji aicināti doties uz sev tuvāko bibliotēku un piedalīties latviešu kulinārajam mantojumam veltītā kulinārijas konkursā– erudīcijas spēlē “Literatūras garša”– meklēt latviešu rakstnieku darbos minētus ēdienus, kā arī mēģināt tos pagatavot pašiem.

Kulinārijas konkursā– erudīcijas spēlē var piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, ar nosacījumu, ka ir reģistrēts bibliotēkas lietotājs.

 

 Sacensība tiks piedāvāta vienlaikus gan individuālajā, gan komandas līmenī. Individuāli dalībniekiem būs jāpierāda sava erudīcija, atbildot uz jautājumiem par dažādiem latviešu literatūrā minētiem ēdieniem. Atbildes būs jāmeklē gan latviskā uzziņu resursa letonika.lv lasītavā, gan “Rakstnieku pavārgrāmatā”. Savukārt interesentiem, kuri paši vēlēsies izmēģināt  savus spēkus literatūrā aprakstīto ēdienu gatavošanā, būs jāveido komanda, jāpagatavo izvēlētais ēdiens un jāiesūta konkursa žūrijai tā tapšanas procesa fotostāsts jeb fotorecepte.

 

Ikviens drīkstēs pārbaudīt savas zināšanas un prasmes gan erudīcijas, gan pavārmākslas jomā un piedalīties abās kategorijās vienlaicīgi.

 

Erudīcijas spēles uzvarētāji balvās saņems izdevniecības “Zvaigzne ABC” sarūpētas grāmatveikalu dāvanu kartes, savukārt kulinārijas konkursa žūrijas izvēlētā uzvarētāju komanda tiks aicināta uz ēdiena gatavošanas meistarklasi Gastronomijas institūtā. Izdevniecības “Zvaigzne ABC” speciālbalvu saņems bibliotekārs, kurš visaktīvāk un interesantāk būs atspoguļojis kulinārijas konkursa – erudīcijas spēles norisi sociālajos medijos. 

 

Pasākumu rīko Kultūras informācijas sistēmu centrs un zinību resurss letonika.lv Eiropas Kultūras mantojuma gada ietvarā sadarbībā ar izdevniecību “Zvaigzne ABC”, Gastronomijas institūtu un UNESCO Latvija Nacionālo komisiju.

 

Foto: publicitātes

 

  1. Informācija sagatavota
    Jelgavas pilsētas pašvaldības
    Sabiedrisko attiecību pārvaldē