26.8 °C, 3.6 m/s, 38.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaKultūras nama apmeklētājiem mērīs temperatūru
Kultūras nama apmeklētājiem mērīs temperatūru
28/10/2020

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību un pasargātu kā kultūras pasākumu apmeklētājus, tā darbiniekus un māksliniekus, Jelgavas kultūras namā uzstādīts bezkontakta termometrs. Turpmāk ikvienam, ierodoties kultūras namā, būs jāveic temperatūras mērījums, un paaugstinātas temperatūras gadījumā apmeklēt pasākumu un uzturēties kultūras nama telpās nedrīkstēs, informē pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics.

“Termometrs ir novietots kultūras nama vestibilā, kur tas atrodas pastāvīgi, tāpēc gan tiek mērīta apmeklētāju temperatūra, gan šo ierīci izmanto mūsu darbinieki. Temperatūra tiek fiksēta bez kontakta, pieliekot galvu 30 centimetru attālumā no ierīces. Laimīgā kārtā līdz šim ne ikdienā, ne pirms pasākumiem cilvēkiem nav konstatēta paaugstināta temperatūra, taču, ja kādam termometrs tādu uzrādīs, atbilstoši valdības noteiktajiem pasākumiem epidemioloģiskās situācijas novēršanai lūgsim doties mājās un sazināties ar ārstu, lai netiktu apdraudēti citi,” skaidro M.Buškevics.

 

“Kultūras” vadītājs uzsver, ka pašvaldības iestādes rīkotajos pasākumos ar biļešu tirdzniecību nauda par iepriekš iegādātu personalizētu biļeti apmeklētāja saslimšanas gadījumā netiks atgriezta, savukārt producentu kompāniju organizētajos koncertos un izrādēs par biļešu atmaksu atbildīgi rīkotāji. Apmeklētāji tiek aicināti sekot līdzi savam veselības stāvoklim un neapmeklēt publiskus pasākumus, ja ir novēroti elpceļu infekcijas slimības simptomi, savukārt iepriekš iegādātās personalizētās biļetes var nodot citiem, nomainot biļetes turētāja datus.

 

Kultūras namā izvietotais termometrs kā paaugstinātu temperatūru reģistrēs mērījumu, kas pārsniegs 37,5 grādus pēc Celsija. Jāatgādina, ka saskaņā ar jaunākajiem valdības regulējumiem šobrīd var notikt tikai tādi kultūras pasākumi, kuros gan telpās, gan ārā cilvēku skaits nepārsniedz 300. Tāpat var notikt tikai tādi pasākumi, kuros ir noteiktas fiksētas personalizētas sēdvietas, un visiem apmeklētājiem ir jālieto sejas maska. Vairāk par atceltajiem, pārceltajiem un notiekošajiem pasākumiem, kā arī biļešu personalizāciju var uzzināt vietnē www.kultura.jelgava.lv.

 

 

Foto: pašvaldības iestāde “Kultūra”

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē