1.6 °C, 2 m/s, 85.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiKultūras namā demonstrēs jauno daudzsēriju filmu “Pansija pilī”
Kultūras namā demonstrēs jauno daudzsēriju filmu “Pansija pilī”
21/01/2024

No 28. janvāra pilsētniekiem būs iespēja baudīt jaunāko no latviešu spēlfilmām uz lielā ekrāna – Jelgavas kultūras namā tiks demonstrēta daudzsēriju filma “Pansija pilī”, kas tapusi pēc Anšlava Eglīša populārā romāna motīviem. Janvāra seansā būs skatāmas pirmās divas filmas sērijas, savukārt februāra seansos – vēl piecas.

Kopumā septiņas aktierkino sērijas atainos aizraujošus un komiskus notikumus – topošais rakstnieks Anšlavs Eglītis kopā ar brāli Vidvudu, tēvu Viktoru un viņa dzīvesbiedri Hildu Vīku sāk muižas atjaunošanas darbus un vienlaikus ierīko pansiju, kas kļūst par apkārtnes iedzīvotāju, pagātnes rēgu, pilsētas viesu un latviešu inteliģences attiecību krustpunktu un vienas vasaras skatuvi 20. gadsimta 20. gadu Latvijai, vēsta filmas veidotāji.

Romāns “Pansija pilī”, kura motīvi iekļauti seriāla sižetā, ir darbs, ko raksturo spraigs sižets, humors un pārdomas, kas sniedz ieskatu 20.–30. gadu Latvijas elites dzīvē. Līdzīgi kā romāns, arī filma vēsta par jaunas ģimenes centieniem atjaunot valsts piešķirtu īpašumu un attēlo tā laika prominentākās kultūras personības – A.Eglīša tēvu dzejnieku Viktoru Eglīti un gleznotāju Hildu Vīku, dzejnieku, rakstnieku Edvartu Virzu, gleznotājus Konrādu Ubānu, Voldemāru Toni, Romanu Sutu un izdevēju Miķeli Goperu.

Šos vēsturiskos A.Eglīša romāna varoņus filmā atveido aktieri Gundars Āboliņš, Rihards Zelezņevs, Kristians Teterovskis, Guna Zariņa, Vilis Daudziņš, Kaspars Znotiņš, Juris Strenga, Dana Bjorka, Dace Everss, Lāsma Kugrēna, Jānis Jarāns, Alise Dzene un citi.

Jāpiebilst, ka romāna darbība notiek Eglīšu ģimenes jaunajā īpašumā Turaidas pagasta Inciemā, bet filmas izveides mākslinieciskajām vajadzībām tika izmantota Kuldīgas novada apkārtne un Padures muiža. Filmēšana tur notika vēl 2023. gada vasarā, savukārt jau 2024. gada janvāra izskaņā pirmās sērijas piedzīvos pirmizrādi uz lielā ekrāna.

Arī jelgavniekiem īsi pēc pirmizrādes galvaspilsētā 28. janvāra seansā pulksten 14 Jelgavas kultūras namā būs iespēja skatīt filmas pirmo un otro sēriju. Kopējais seansa garums būs 110 minūtes. Turpmākās sērijas un seansi Jelgavā būs pieejami līdz ar jaunu sēriju pirmizrādēm. Proti, 18. februārī pulksten 14 kultūras namā būs skatāma filmas 3. un 4. sērija (kopējais seansa garums 110 minūtes), savukārt 25. februārī pulksten 16 tiks demonstrēta arī filmas 5., 6. un 7. sērija (kopējais seansa garums 165 minūtes).

Biļetes cena uz vienu seansu ir 5 eiro, un to iespējams iegādāties jebkurā “Biļešu paradīzes” kasē vai tiešsaistē www.bilesuparadize.lv.

Filmas režisori ir Andis Mizišs, Marta Elīna Martinsone, Dāvis Sīmanis un Gints Grūbe, filmas operators – Andrejs Rudzāts, producenti – Inese Boka-Grūbe un G.Grūbe, scenāriju veidojuši Tabita Rudzāte un Ivo Briedis, filmas galvenā māksliniece ir Kristīne Jurjāne, mākslinieks – Jānis Kalniņš, grima māksliniec – Ilze Trumpe, bet kostīmu mākslinieces – Kristīne Jurjāne un Rūta Kuplā. Filma tapusi filmu studijā “Mistrus Media”.