14.3 °C, 2.3 m/s, 74.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaKultūras namā – fotogrāfa Eduarda Kapšas jubilejas izstāde
Kultūras namā – fotogrāfa Eduarda Kapšas jubilejas izstāde
04/11/2022

Kultūras nama 1. stāva galerijā piektdienas vakarā atklāta fotomeistara Eduarda Kapšas jubilejas fotoizstāde. Tajā apskatāmos darbus fotogrāfs iedalījis trīs sērijās  – pirmā ir Zemgale, otrā – balets, ietverot deju un kustību, kā arī fotogrāfijas erotiskās noskaņās.  

Taču kā uzsver E.Kapša, rīkojot jubilejas izstādi, galvenā vēlme bija atkal labā atmosfērā satikties ar draugiem un parādīt paveikto.

 

Fotogrāfs ir kustības kadra meistars, kurš mērķtiecīgi un jutīgi uztver kustību pats un ļauj notvertos brīžus nodot citu skatījumam. E.Kapša ir sacījis: “Bildēju radošus cilvēkus un strādāju divatā ar modeli, ļaujot brīvi izpausties un iejusties tēlā. Kad modelis strādā – lec, vingro un aizmirst par fotogrāfu, tas ir mirklis, kad viņš kļūst patiess. Tur ir arī tehnisks darbs – fotografēt kustībā! Tā modelim izslēdz iespēju izlikties vai iepozēt.”

 

E.Kapša dzimis Aucē 1957. gadā, mācījies Auces vidusskolā un Ogres profesionālajā tehniskajā skolā. 1978. gadā sācis strādāt par fotogrāfa mācekli Jelgavas sadzīves pakalpojumu kombinātā. Jau 1991. gadā izveidojis savu uzņēmumu “Jelgavas foto”.  2012. gadā pievērsies mākslas fotogrāfijai.

Nozīmīgākais sasniegums meistara radošajā karjerā ir 2021. gadā izcīnītā zelta medaļa konkursā Trierenberg Super Circuit Austrijā. 2021. gadā iegūts arī Starptautiskās Fotomākslas federācijas (FIAP) goda tituls EFIAP (ekselence) par izciliem nopelniem izstāžu darbībā. Savukārt 2020. gadā saņemts federācijas goda tituls AFIAP (mākslinieks) par panākumiem nacionālās un starptautiskās izstādēs. Kopš 2018. gada gūta atzinība tādos nozīmīgos konkursos kā mākslas fotogrāfijas balva Fine Art Photography Awards Londonā un monohromās fotogrāfija balva Monochrome Photography Awards ASV.

 

Laikā no 2019. līdz 2021. gadam izcīnītas medaļas un apbalvojumi FIAP konkursos visā pasaulē – Polijā, Spānijā, Portugālē, Nepālā, Ukrainā, Gvatemalā, Melnkalnē, Serbijā, Bosnijā-Hercegovinā, Indijā, Francijā, ASV, Šrilankā, Singapūrā, Beļģijā, Azerbaidžānā, Maķedonijā, Vācijā, Gruzijā, Austrijā, Kazahstānā, Norvēģijā, Rumānijā, Krievijā.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē