1.4 °C, 1.9 m/s, 85.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiKultūras namā šonedēļ rādīs gada labāko spēlfilmu “Pastkarte no Romas”; vienā no seansiem – tikšanās ar filmas radošo komandu
Kultūras namā šonedēļ rādīs gada labāko spēlfilmu “Pastkarte no Romas”; vienā no seansiem – tikšanās ar filmas radošo komandu
05/02/2024

Svētdienas vakarā sadalītas nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps”, un gada labākās pilnmetrāžas spēlfilmas titulu ieguva režisores Elzas Gaujas filma “Pastkarte no Romas”. Iespēja skatīties jauno aizkustinošo spēlfilmu uz lielā ekrāna būs arī Jelgavā. Seansi Jelgavas kultūras namā notiks 9. februārī pulksten 15 un pulksten 18, bet papildseanss – vēl arī 10. februārī pulksten 12. Zīmīgi, ka vakara seansam 9. februārī pievienosies un skatītājus Jelgavā uzrunās arī filmas režisore ar savu radošo komandu.

Elzas Gaujas otrā spēlfima “Pastkarte no Romas” ir divu pastnieku senioru mīlestības stāsts, kur galvenās lomas atveido Jānis Jarāns un Indra Burkovska. Ar nolūku laimēt sen loloto ceļojumu uz Romu, aktieru atveidotie Alvīne un Ernests ķeras pie viltīgas shēmas ar loterijas kuponiem, taču viņu ieceri aizēno Alvīnes strauji progresējošais atmiņas zudums jeb Alcheimera slimība. Filmas veidotāji vēsta: tā filmas pamatā savijas gan sižetiski komiskā, gan dramatiskā līnija. Savukārt filmas dramaturģiskais materiāls par slimību smelts no dzīves un ir režisores Elzas Gaujas veltījums viņas vecmāmiņai.

9. februārī pulksten 18 vēl pirms filmas demonstrēšanas, uz senasu Jelgavas kultūras namā ieradīsies un skatītājus uzrunās filmas režisore Elza Gauja un viņas radošā komanda.

Filmas seansa garums ir 88 minūtes. Biļetes cena – 5 eiro.  Biļetes uz jebkuru no trīs seansiem pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp Jelgavas kultūras namā, kā arī tiešsaistē www.bilesuparadize.lv.

Jāpiebilst, ka filma uzņemta Latvijā un Itālijā, tā veidota studijā “Picture House” sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un studiju “Riverbed”. Filmas operators ir Aleksandrs Grebņevs, scenāriju veidojušas Elizabete Lukšo –Ražinska un Elza Gauja, filmas māksliniece ir Ieva Kauliņa, kostīmu māksliniece – Kabish, montāžas režisors – Jurģis Ločmelis. Filmas mūzikas autors ir Andris Gauja, mūziku iespēlējuši Matīss Čudars, Artis Orubs, Jānis Porietis un Andris Gauja. Filmas producenti — Uģis Riekstiņš, Elza Gauja, Andris Gauja, izpildproducente Marta Šleiere.