25.7 °C, 2.7 m/s, 73 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaLāčplēša dienā dosimies lāpu gājienā
Lāčplēša dienā dosimies lāpu gājienā
02/11/2023

Lepojoties ar mūsu valsts brīvības cīnītājiem, Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pulksten 17 tradicionāli vienosimies lāpu gājienā. Šogad tas sāksies Dambja ielā un noslēgsies pie Lāčplēša pieminekļa, kur pulksten 17.45 notiks svinīgs brīdis, bet noslēgumā būs koncerts ar grupu “TirkizBand”, jaukto kori “Balti” un Jelgavas popkori.

“Sagaidot Lāčplēša dienu un domājot par šo vairāk nekā 100 gadu seno valsts vēstures periodu, saprotam, cik liela un izšķiroša nozīme ir tautas saliedētībai, patriotisma garam un mūsu karavīru varonībai. Vienlaikus tas ir brīdis, lai aizdomātos, kādu Latviju veidojam mēs paši. Aicinu godāt varoņus, kuri par Latvijas neatkarību maksājuši ar savu dzīvību, un šodien lepoties ar mūsu armijas un Zemessardzes gatavību aizsargāt savu zemi,” aicinot doties Lāčplēša dienas lāpu gājienā, uzsver Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Lāpu gājienam jelgavnieki aicināti pulcēties no pulksten 16.20 Dambja ielas posmā no Dambja un Sarmas ielas krustojuma līdz Dambja un Aspazijas ielas krustojumam. Gājienu iesāks Zemessardze, Valsts policija, Pašvaldības policija un citas militarizētās struktūrvienības, savukārt pēc tam stāsies pārējie gājiena dalībnieki.

Gājiens sāksies pulksten 17, virzīsies pa Lielo, Pasta un Stacijas ielu un noslēgsies pie Lāčplēša pieminekļa. Tur pulksten 17.45 notiks Lāčplēša dienai veltīts svinīgais brīdis, savukārt vēlāk gājiena dalībnieki aicināti baudīt koncertu ar grupu “TirkizBand”, jaukto kori “Balti” un Jelgavas popkori.

Gājiena dalībnieki tradicionāli aicināti ņemt līdzi lāpas, pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanu lentīti un pie Lāčplēša pieminekļa nolikt ziedus un sveces. Būtiski uzsvērt, ka, ievērojot drošības noteikumus, pasākuma izskaņā pilsētnieki aicināti nodzēst savas lāpas un drošības nolūkos arī pārliecināties, ka tās ir nodzisušas. Saudzējot dabu, iedzīvotāji aicināti arī izvērtēt iespēju saglabāt savu lāpu, lai to varētu izmantot svētku reizē nākamgad.

Autovadītājiem jāņem vērā, ka gājiena maršrutā tā norises laikā būs slēgta satiksme. Sīkāka informācija par satiksmes ierobežojumiem ir pieejama ŠEIT.

Tiem, kuri kāda iemesla dēļ nevarēs pievienoties lāpu gājienam, būs iespēja to vērot tiešraidē mājaslapā www.jelgava.lv un Jelgavas pilsētas lapā @Jelgavas pilsēta sociālajā tīklā “Facebook”.

Jāpiebilst, ka Lāčplēša dienas zīmē dienas gaitā pilsētā notiks radošais rīts un svētku piespraudes gatavošana Vecpilsētas mājā, koncerts “Caur trejdeviņiem gaismas lokiem” Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā un iestādes “Kultūra” jauktā kora “Mītava” koncerts “Akmeni satikt” Jelgavas kultūras namā.

1919. gada 11. novembrī Latvijas armija skaitliskā mazākumā sakāva Bermonta vadīto karaspēku – šī liktenīgā uzvara nodrošināja Latvijas neatkarības nostiprināšanos un valsts pastāvēšanu.

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.