25.8 °C, 1.7 m/s, 61.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaLāčplēša dienā dosimies lāpu gājienā
Lāčplēša dienā dosimies lāpu gājienā
03/11/2022

Godinot Latvijas armiju un pieminot mūsu valsts brīvības cīnītājus, Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pulksten 18 pēc divu gadu pārtraukuma vienosimies lāpu gājienā no Pulkveža Oskara Kalpaka ielas līdz piemineklim Jelgavas atbrīvotājiem Stacijas parkā. Tur pulksten 18.45 sāksies svinīgs pasākums. Pirmo reizi šajā pasākumā svinīgo solījumu militāro struktūrvienību un pilsētnieku priekšā dos jaunie zemessargi. Bet pēc tam ikviens aicināts sadziedāties patriotiskā noskaņā kopā ar grupu “Credo” un kori “Balti”.

“Patriotu nedēļā, ko atzīmējam no Lāčplēša dienas līdz Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai 18. novembrī, visvairāk domājam un runājam par savas valsts vēsturi, neatkarības cenu, kas maksāta ar cilvēku dzīvību. Aicinu ikvienu ne tikai atcerēties mūsu kopīgo vēsturi, bet arī šodien lepoties ar mūsu armijas un Zemessardzes gatavību aizsargāt savu valsti. Lāčplēša diena ir arī Latvijas armijas svētku diena, un novēlu ikvienam mūsu valsts aizstāvim drosmi, izturību un nesalaužamu spēku! 11. novembrī, izrādot cieņu un atbalstu Latvijas karavīriem un Latvijas armijas uzvarai pār Bermonta karaspēku 1919. gadā, dosimies kopīgā lāpu gājienā!” aicina Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

 

Lāpu gājienam jelgavnieki aicināti pulcēties no pulksten 17.30 Pulkveža Oskara Kalpaka un Svētes ielā. Gājienu iesāks Zemessardze, Valsts policija, Pašvaldības policija un citas militarizētās struktūrvienības. Pēc tam aicināti stāties pārējie gājiena dalībnieki. Gājiens sāksies pulksten 18, virzīsies pa Lielo, Pasta un Stacijas ielu, noslēdzoties pie pieminekļa Jelgavas atbrīvotājiem Stacijas parkā. Tur pulksten 18.45 notiks svinīgs pasākums un koncerts, kurā piedalīsies grupa “Credo” un koris “Balti”.

 

Gājiena dalībnieki aicināti ņemt līdzi lāpas, pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanu lentīti un pie pieminekļa Jelgavas atbrīvotājiem nolikt ziedus un sveces.

 

“Pēc lāpu gājiena un svinīgajām uzrunām aicinām ikvienu uzkavēties Stacijas parkā un baudīt koncertu, kurā šogad uzstāsies grupa “Credo” un jauktais koris “Balti”. Turpat būs iedegti ugunskuri, pie kuriem gājiena dalībnieki varēs sasildīties,” saka pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics. Koncerts plānots līdz pulksten 20.

 

Autovadītājiem jāņem vērā, ka gājiena maršrutā tā norises laikā būs slēgta satiksme.

 

Lāpu gājiena tiešraidi varēs vērot mājaslapā  www.jelgava.lv un sociālajā tīklā “Facebook” Jelgavas pilsētas lapā @Jelgavas pilsēta.

 

Savukārt Jelgavas youtube.com/jelgavaLV kontā ir pieejams video “Lāčplēša dienas stāsts”, ko kopīgi sagatavoja Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs un Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs. Videostāsts ir veidots kā mācību materiāls pilsētas pamatskolēniem, taču, svinot Lāčplēša dienu un atceroties brīvības cīņu nozīmi mūsu tautas vēsturē, stāsts atsauks atmiņā vēstures notikumus.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 

Foto: Jānis Belovs

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē