17.5 °C, 7.7 m/s, 77.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiLāčplēša dienā – Lāpu gājiens un kinolektorijs
Lāčplēša dienā – Lāpu gājiens un kinolektorijs
09/11/2010

N

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pulksten 17 Jelgavā sāksies tradicionālais Lāpu gājiens. Savukārt par godu Brīvības cīņu 91. gadadienai pilsētas kultūras namā pulksten 12 un 15 būs iespēja noskatīties šai dienai veltīto kinolektoriju „Laiks un godaprāts”.

Lāpu gājiens sāksies Dambja ielā, virzīsies pa Lielo un Pasta ielu līdz piemineklim Jelgavas atbrīvotājiem – Lāčplēša piemineklim pie dzelzceļa stacijas.

Plānots, ka pulksten 17.45 pie pieminekļa sāksies svinīgs piemiņas brīdis Jelgavas atbrīvotājiem. Tajā uzrunu teiks Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada vadība, kā arī militāro struktūrvienību pārstāvji.

Gājienā ar lāpām aicināti piedalīties uzņēmumu kolektīvi, iestāžu, sabiedrisko organizāciju pārstāvji, kā arī ikviens jelgavnieks. Gājienam var pievienoties jebkurā maršruta posmā.

11.novembrī, Lāčplēša dienā, no plkst. 17.00 līdz 17.45 tiks ierobežota autotransporta kustība lāpu gājiena laikā. Gājiena maršruts – Dambja iela, Lielā iela, Pasta iela, Stacijas parks. No plkst. 17.45 līdz 18.30 tiks slēgta satiksme gar Lāčplēša pieminekli.

Pulksten 12 un 15 Jelgavas kultūras namā notiks kinolektorijs „Laiks un godaprāts”, kas veltīts Lāčplēša dienai. To veidojis un vadīs kino vēsturnieks un kritiķis Agris Redovičs. Biļetes cena – 50 santīmi, un tās var iegādāties kultūras nama kasē.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību sektorā