23.2 °C, 2.9 m/s, 76.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiLāčplēša dienā piedavā filmu “Segvārds “Vientulis””
Lāčplēša dienā piedavā filmu “Segvārds “Vientulis””
08/11/2014

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pulksten 15 un 19 Jelgavas kultūras namā būs skatāma dokumentālā spēlfilma "Segvārds "Vientulis"". Filma balstīta patiesos notikumos, kuri norisinājās Līvānu apkārtnē 1945. gadā, pēc padomju okupācijas atgriešanās.

Publicitātes foto

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pulksten 15 un 19 Jelgavas kultūras namā būs skatāma dokumentālā spēlfilma “Segvārds “Vientulis””. Filma balstīta patiesos notikumos, kuri norisinājās Līvānu apkārtnē 1945. gadā, pēc padomju okupācijas atgriešanās.

Vanagu draudzes katoļu priesteris Antons Juhņevičs baznīcas saimniecības telpās slēpa vietējos vīriešus no mobilizācijas vācu un sarkanajā armijā. Savas pārliecības dēļ nonācis konfliktā ar varu, viņš bija spiests izšķirties par radikālu soli.

”Segvārds Vientulis” ir inscenēta dokumentāla filma, kura ir balstīta vēsturiskos faktos, tomēr dramatiskā tēma ir tikai iemesls, lai runātu par cilvēka dzīves eksistenciālajām izvēlēm. Uzticība un varonība, kurai līdzās mājo nodevība un gļēvums vai vēlme vienkārši izdzīvot – to visu var iepazīt, sekojot Antona Juhņeviča un viņa cīņu biedru likteņiem.

Filmas režisoram Normundam Pucim,  kurš ir arī scenārija autors, šī ir debijas filma.
Vēsturiskās personas filmā atveido aktieri: Varis Piņķis, Vilis Daudziņš, Edgars Samītis, Andris Bulis, Juris Bartkevičs, Juris Jope, Edgars Pujāts, Rihards Rudāks, Māris Korsietis, Egils Viļumovs, Ritvars Gailums un Valdemārs Karpačs.
 
Biļešu cena: EUR 1.00
Biļetes iegādājamas Jelgavas kultūras namā

Informācija sagatavota
JPPI “Kultūra”