25.4 °C, 1.9 m/s, 75.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumi“Laflora” aicina uz Pasaules Vēja dienas pasākumu
“Laflora” aicina uz Pasaules Vēja dienas pasākumu
06/06/2022

15. jūnijā, atzīmējot starptautisko Pasaules Vēja dienu, SIA “Laflora” sadarbībā ar vēja parku attīstītāju “Windy” organizēs pasākumus Jelgavas novadā. Aicināts ikviens interesents.

Pasaules Vēja dienā notiks sarunas par vēja enerģijas potenciālu un būs iespēja klātienē apskatīt “Laflora” vēja parka būvniecības vietu Kaigu kūdras purvā, kā arī detalizētāk iepazīties ar Zaļās industriālās zonas ieceri.

 

Lai vēja parkā radītā elektroenerģija dotu pienesumu vietējiem iedzīvotājiem, “Laflora” Pasaules Vēja dienā parakstīs Atbalsta memorandu ar unikālu elektroātrumlaivu meistaru valgundnieku Normundu Degaini. Notiks šogad radītās “Laflora” elektroātrumlaivas atklāšana un paraugdemonstrējumi Lielupē. Nākotnē laivu plānots uzlādēt ar Jelgavas novadā ražoto vēja elektroenerģiju. N.Degaiņa elektroātrumlaivas, kas paredzētas sacensībām, nevis tikai īsu ātruma rekordu uzstādīšanai, ir ilgtspējīga novitāte ātrumlaivu sportā gan Latvijas, gan arī Eiropas un pasaules mērogā.

 

Pasākuma programma

  • No pulksten 10 līdz 11 – sarunas par vēja enerģiju un “Laflora” vēja parku (Kalnciema kultūras nams, Jelgavas iela 15, Kalnciems, ierašanās no pulksten 9.30):

– “Vēja enerģija Latvijā – situācija un potenciāls”, Toms Nāburgs, Vēja enerģijas asociācijas vadītājs;

 

– “Ceļā uz klimatneitralitāti – Zaļā industriālā zona Kaigu purvā”, Uldis Ameriks, “Laflora” valdes priekšsēdētājs;

 

– “Laflora” vēja parks, Aleksejs Mitušovs, “Windy” vadītājs.

 

  • No pulksten 11.15 līdz 12 – ekskursija uz “Laflora” vēja parka būvniecības teritoriju (“Laflora” Kaigu purvs, Līvbērzes pagasts).
  • No pulksten 12.40 līdz 13.30 – “Laflora” elektroātrumlaivas atklāšana, paraugdemonstrējumi Lielupē (ātrumlaivu darbnīca “Mierlauki”, Valgundes pagasts).

Pasākuma dalībniekiem tiks nodrošināts autobuss maršrutā: Jelgavas kultūras nams (pulksten 9.15)– Kalnciema kultūras nams–Kaigu purvs–”Mierlauki”–Kalnciema kultūras nams–Jelgavas kultūras nams (atgriešanās pulksten 14.30).

 

Vietu skaits ierobežots. Dalībai pasākumā lūgums pieteikties: ej.uz/vejadiena2022 vai zvanot pa tālruni 26539348.

 

Papildu informācija: Anda Zakenfelde, Kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmuma “Laflora” sabiedrisko attiecību vadītāja, 26539348, anda.zakenfelde@laflora.lv , www.laflora.lv.

 

 

Informāciju sagatavota SIA “Laflora”