18 °C, 3.1 m/s, 78.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaLai attīrītu pilsētas ielas un ietves no sniega, iesaistītas 12 tehnikas vienības
Lai attīrītu pilsētas ielas un ietves no sniega, iesaistītas 12 tehnikas vienības
11/01/2021

Pirmdien, sagaidot snigšanas beigas, pulksten 12, SIA “KULK” pilsētā uzsāka ielu brauktuvju tīrīšanu un kaisīšanu ar mitro sāli. Jau agrāk no rīta tika nokaisīts dzelzceļa pārvads Lietuvas šosejā, lai atvieglotu smagā transporta kustību. Pilsētā šobrīd strādā četras tehnikas vienības – kaisītāji un šķūres, un divi traktori ar šķūrēm.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka ielas tiek tīrītas 2. maršrutā jeb lielākās un maģistrālās pilsētas asfaltētās ielas un tranzīta ielas.

 

Ietvju tīrīšanu sētnieki sāka jau agri no rīta. Ņemot vērā intensīvo snigšanu, sētniekiem no pulksten 11.30 palīgā nāca arī mazā traktortehnika. Seši mazie traktori tīrīja ietves Lielajā ielā, virzienā uz Ozolskvēru, Hercoga Jēkaba laukumu, ietves Raiņa parkā, pie Čakstes pieminekļa, ietves Vecpilsētas ielā, Uzvaras ielā, Jelgavas autoostā, Vaļņu skvērā, pie Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Stacijas parkā un Alunāna parkā. Pēc pulksten 12 sākta arī Rīgas ielas, pārlielupē esošo ietvju un Dobeles šosejas ietvju attīrīšana, darbi turpināsies arī pārējās pašvaldības apsaimniekotajās teritorijās.

 

Jāatgādina, ka SIA “KULK” dežurē visu diennakti, lai nokrišņu laikā un līdz ar apledojuma veidošanos, nekavējoties veiktu maģistrālo ielu un tiltu brauktuvju apstrādi ar pretslīdes materiāliem. Vienlaikus arī Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra speciālisti un “Pilsētsaimniecības” inženieri seko līdzi ielu meteoroloģisko staciju datiem, un regulāri notiek informācijas apmaiņa par esošo situāciju un laikapstākļu prognozēm.

 

Atgādinām, ka autovadītājiem šādos laikapstākļos jābūt īpaši vērīgiem un uzmanīgiem, jāņem vērā gaisa temperatūras pazemināšanās agrās rīta stundās. Uz brauktuves īsā laikā var veidoties satiksmei bīstamais apledojums – melnais ledus. Īpaši bīstami ceļu posmi ir tilti, satiksmes pārvadi, ielas ūdenstilpju un mežu tuvumā.

 

Par pamanītajām ielu seguma problēmām Jelgavas pilsētā aicinām ziņot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta, “Pilsētsaimniecība”

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē