27.1 °C, 4.4 m/s, 46.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaLai izbēgtu no soda par neatļautu pulcēšanos, slēpjas skapī
Lai izbēgtu no soda par neatļautu pulcēšanos, slēpjas skapī
08/02/2021

Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija turpina pastiprināti kontrolēt, vai tiek ievēroti ārkārtējās situācijas laikā noteiktie ierobežojumi. Aizvadītās nedēļas nogalē par komandantstundas pārkāpumu naudas sods no 20 līdz 100 eiro piemērots 11 gadījumos, bet par pulcēšanās ierobežojuma pārkāpumu sastādīti 11 lēmumi, piemērojot naudas sodu no 50 līdz 250 eiro. Kādā dzīvoklī Raiņa ielā, lai izvairītos no soda par neatļautu pulcēšanos, divi vīrieši brīdī, kad policija pārbaudīja dzīvokli, bija paslēpušies skapī.

Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna stāsta, ka naktī uz sestdienu un svētdienu Pašvaldības policija no pulksten 22 līdz 5 jeb tā sauktajā komandantstundā pārbaudīja 60 personas, kas šajā laikā bija uz ielas. 11 personas nevarēja uzrādīt pašapliecinājumu, un tām nebija pamatota iemesla atrasties ārpus savas dzīvesvietas. Trijos gadījumos par komandantstundas pārkāpumu piemērots 20 eiro sods, vienā – 30, piecos – 50, bet trijos – 100 eiro. 14 gadījumos personas saņēmušas mutisku aizrādījumu.

 

Savukārt par pulcēšanās ierobežojuma pārkāpumu ārkārtējās situācijas laikā aizvadītajā nedēļā sastādīti 11 lēmumi. Četros gadījumos piemērots 50 eiro sods, tikpat gadījumos 200 eiro sods, bet trijos – 250 eiro. Uz kādu adresi Ūdens ielā, saņemot informāciju par trokšņošanu, policija izbraukusi pat trīs reizes, visās konstatējot personu no dažādām mājsaimniecībām pulcēšanos. “Visām iesaistītajām personām piemērots naudas sods,” papildina S.Matulēna. Bet 6. februārī pulksten 1 policija saņēma informāciju par trokšņošanu kādā dzīvoklī Raiņa ielā. “Ierodoties notikuma vietā, aiz durvīm bija dzirdama vairāku personu sarunāšanās. No dzīvokļa iznāca sieviete un pēc brīža arī vīrietis, aicinot policiju ienākt dzīvoklī. Policijas darbinieki, apsekojot dzīvokli, konstatēja, ka viens vīrietis paslēpies skapī koridorā, bet otrs – skapī istabā. Visas personas dzīvoklī bija alkohola reibumā, un visām piemērots naudas sods,” stāsta S.Matulēna.  

  

Aizvadītajā nedēļā Pašvaldības policija arī piemērojusi naudas sodu 20 eiro apmērā kādam vīrietim par mutes un deguna aizsega nelietošanu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē