16.2 °C, 2 m/s, 84.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaLapas dedzināt aizliegts; nelielos daudzumos tās var nodot bez maksas
Lapas dedzināt aizliegts; nelielos daudzumos tās var nodot bez maksas
16/10/2020

Rudenī privātmāju iedzīvotājiem aktualizējas jautājums, kur likt savāktās koku lapas. Jelgavas Pašvaldības policija uzsver: pilsētā aizliegts lapas dedzināt un novietot tām neparedzētās vietās. Arī šogad jelgavnieki lapas nelielā daudzumā – līdz 0,5 kubikmetriem jeb pieciem 100 litru lieliem maisiem dienā – bez maksas var nodot kādā no trim pilsētas dalīto atkritumu šķirošanas laukumiem.

Dalīto atkritumu šķirošanas laukumi pilsētā atrodas Ganību ielā 84, Salnas ielā 20 un Paula Lejiņa ielā 6. “Jau šobrīd privātmāju iedzīvotāji aktīvi nogādā lapas atkritumu šķirošanas laukumos, kur tās ievieto šim mērķim paredzētos konteineros. Jāņem gan vērā, ka vienā reizē drīkst nodot ne vairāk par 0,5 kubikmetriem jeb pieciem 100 litru maisiem lapu,” norāda SIA “Zemgales Eko” vadītājs Aleksejs Jankovskis. Ja lapu ir vairāk, jāizmanto kāds no SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” maksas pakalpojumiem: jāpiesaka lielmaiss (ietilpība 1000 kilogrami) vai konteiners (ietilpība septiņi kubikmetri) vai lapas pašam jāaizved uz atkritumu poligonu “Brakšķi”. Jāuzsver, ka lielmaisā un konteinerā drīkst ievietot lapas, puķu lakstus, mazus koku zarus un citus līdzīgus dārza bioloģiski noārdāmos atkritumus. Plašāka informācija par pakalpojumiem un to izmaksām pieejama uzņēmuma mājaslapā www.komunalie.lv vai pa tālruni 63026010, 28626261.

 

Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna uzsver, ka koku lapas tiek klasificētas kā bioloģiskie atkritumi, kas pielīdzināmi sadzīves atkritumiem, līdz ar to koku lapas ir aizliegts dedzināt, ierakt zemē un novietot tām neparedzētās vietās, tostarp pie atkritumu konteineriem, uz ielām, skvēros, parkos, mežos. “Policija bieži saskaras ar gadījumiem, kad koku lapas tiek dedzinātas, parasti mazdārziņu teritorijās, tāpēc atgādinām, ka koku lapas pilsētā dedzināt ir aizliegts, arī tad, ja tas tiek darīts ugunskurā vai noslēgtā tvertnē, piemēram, metāla mucā,” uzsver S.Matulēna, papildinot, ka par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu neievērošanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no 14 līdz 200 eiro, juridiskai personai no 50 līdz 560 eiro. Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija aizvadītajā nedēļā veikusi vairākas preventīvas pārrunas ar mazdārziņu saimniekiem, kuri dedzinājuši lapas. 

 

Saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem īpašuma saimniekam jārūpējas ne tikai par sava īpašuma sakopšanu, bet arī jānodrošina piegulošās teritorijas sakopšana, tostarp koku lapu savākšana. Par noteikumu neievērošanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskām personām līdz 100 eiro, juridiskām personām līdz 300 eiro. 

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē