24.4 °C, 2.8 m/s, 72.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiLāpu gājienā jelgavnieki apliecina cieņu un mīlestību Latvijai
Lāpu gājienā jelgavnieki apliecina cieņu un mīlestību Latvijai
11/11/2022

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pēc divu gadu pārtraukuma lāpām degot, karogiem plīvojot un bungām rībot, jelgavnieki devās lāpu gājienā, apliecinot cieņu un mīlestību savai Jelgavai un Latvijai.

Gājienu iesāka Zemessardze, Valsts policija, Pašvaldības policija un citas militarizētās struktūrvienības. Tiem sekoja pārējie dalībnieki – jelgavnieki, kas gājienā piedalījās gan kopā ar ģimenes locekļiem, kolektīviem, kolēģiem, draugiem un izglītības iestādēm, gan individuāli.

 

Gājienam sākoties pulksten 18 Pulkveža Oskara Kalpaka un Svētes ielā, tas noslēdzās pie pieminekļa Jelgavas atbrīvotājiem Stacijas parkā, kur pulksten 18.45 sākās svinīgs Lāčplēša dienas pasākums ar Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa un Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona komandiera Arvja Zīles uzrunām. Pirmo reizi šajā pasākumā svinīgo solījumu militāro struktūrvienību un pilsētnieku priekšā deva jaunie zemessargi. Pēc tam ikviens tika aicināts sadziedāties patriotiskā noskaņā kopā ar grupu “Credo” un kori “Balti”.

 

Jāatgādina, ka 11. novembrī Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena, kad tiek pieminēti neatkarīgās Latvijas armijas karavīri, kas izcīnīja uzvaru pār tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē