27 °C, 1.6 m/s, 77.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaLatviešu strēlniekus Ložmetējkalnā šogad pieminēsim individuāli
Latviešu strēlniekus Ložmetējkalnā šogad pieminēsim individuāli
03/01/2021

Jelgavas novada pašvaldība informē, ka šogad Ziemassvētku kauju 104. gadadienas atceres pasākums aizritēs klusas pieminēšanas un atbildīgas rīcības zīmē. Godinot strēlnieku varonību, Ložmetējkalns šogad janvāra sākumā nepulcēs uz ierastajiem atceres pasākumiem – ne uz kauju rekonstrukciju “Mangaļos”, ne uz atceres dievkalpojumu, ne atmiņu ugunskuriem. Un tomēr Ziemassvētku kauju stāsts Latvijas vēsturei ir fenomenāls, tāpēc Jelgavas novada pašvaldība rosina kaut vai ģimenes pulkā tradicionālās atceres vietas Ložmetējkalnā apmeklēt. Pašvaldība piemiņas vietu Ložmetējkalnā no 5. līdz 11. janvārim izgaismos ar svecēm klusai un svētītai atcerei.

Jelgavas novada pašvaldības mājaslapā teikts, ka pēdējos gados viena no pasākuma kulminācijām bija pašvaldības iedibinātais lāpu gājiens no Ziemassvētku kauju muzeja “Mangaļi” līdz Ložmetējkalnam, kas pulcēja gan jaunsargus, gan ikvienu interesentu. Šoreiz gājiens netiek organizēts, taču pašvaldība informē, ka septiņus kilometrus garais ceļa posms būs “iezīmēts” ar atstarojošiem kontrolpunktiem, lai tām ģimenēm vai inidviduālajiem gājējiem, kas šogad izlems šo ceļa posmu jeb personisko gājienu noiet, būtu iespējams to izdarīt bez sarežģījumiem. Tā kā ceļa posms nav īss un tas ved caur mežu, tad iedzīvotāji aicināti ņemt līdz gan lāpas, lai izgaismotu sev ceļu, gan telefonus, kuros ievadīt maršruta koordinātes, ja gadās apjukt un apmaldīties.

 

Īpaši izveidots maršruts, kas ļaus precīzi orientēties ceļa posmos, elektroniski apskatāms ŠEIT

 

Jāņem vērā arī fakts, ka individuālo gājienu īstenotājiem jāpārdomā vieta, kur atstāt savu transportlīdzekli, jo šoreiz nepastāv iespēja sagaidīt tradicionāli organizēto transportu – ne turp, ne atpakaļ uz “Mangaļiem”. Tas nozīmē, ja automašīna tiek atstāta pie “Mangaļiem”, lai ietu gājienā, jārēķinās ar dubultu ceļu, jo no “Mangaļiem” līdz Ložmetējkalnam un atpakaļ ir teju 14 kilometri.

 

 

Foto: Edgars Pogožeļskis

 

Informācija: Jelgavas novada pašvaldība