17.3 °C, 2.2 m/s, 81.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiLatvijai dzimšanas dienā uzstādīs rekordlielu apsveikumu skaitu
Latvijai dzimšanas dienā uzstādīs rekordlielu apsveikumu skaitu
05/11/2014

VAS „Elektronisko sakari” uzsācis projektu „Apsveikums Latvijai”, kura ietvaros plānots uzstādīt rekordu ar vislielāko dalībnieku skaitu – bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem, kuri vienlaicīgi apsveiks Latviju dzimšanas dienā, izmantojot Morzes signālus. Līdz 9.novembrim ikviens ir aicināts iesūtīt savu apsveikuma tekstu, aizšifrējot to ar Morzes ābeces palīdzību.

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

VAS „Elektronisko sakari” uzsācis projektu „Apsveikums Latvijai”, kura ietvaros plānots uzstādīt rekordu ar vislielāko dalībnieku skaitu – bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem, kuri vienlaicīgi apsveiks Latviju dzimšanas dienā, izmantojot Morzes signālus.
 
Līdz 9.novembrim ikviens ir aicināts iesūtīt savu apsveikuma tekstu, aizšifrējot to ar Morzes ābeces palīdzību. Labāko apsveikumu speciālā zibakcijā 14.novembrī, pulksten 11.30 tiešraidē ikviens varēs noklausīties un atšifrēt.
 
Projekts notiks divos posmos. Pirmajā posmā līdz 9.novembrim ikviens ir aicināts iesūtīt savu apsveikuma tekstu, kā arī iegūt iemaņas šifrēšanā ar Morzes ābeci. Otrajā posmā – 14.novembrī, pulksten 11.30 notiks zibakcija, kurā tiešraidē Morzes koda veidā atskaņos izvēlēto apsveikumu un ikviens varēs to atšifrēt, tādā veidā arī pats iesaistoties Latvijas apsveikšanā dzimšanas dienā.
 
Projektā iesaistījušies arī Elīna un Vestards Šimkus, kas kļuvuši par „Apsveikums Latvijai”  vēstnešiem un pārvērtuši Morzes kodu klavieru skaņās. Tas ļauj ikvienam noklausīties melodiskus apsveikumus un tos atminēt, kā arī sūtīt savus apsveikumus radiniekiem, draugiem un kolēģiem.
 
 
Informāciju sagatavoja
projekta „Apsveikums Latvijai” koordinatore
Karlīna Jansone

www.apsveikumslatvijai.lv