26.1 °C, 3.7 m/s, 48.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsLatvijas čempionāta bilance – trīs medaļas
Latvijas čempionāta bilance – trīs medaļas
27/06/2021

Latvijas vieglatlētikas čempionāta otrajā dienā Jelgavas vieglatlētiem izdevās izcīnīt vienu medaļu. Līdz ar to mūsu sportistu bilance pēc čempionāta abām dienām ir divas zelta medaļas un viena bronzas medaļa.

Otrajā čempionāta dienā zelta medaļu un čempiones titulu izcīnīja diska metēja Dace Šteinerte, kura disku raidīja 48,95 metrus tālu. Tas bija trešais labākais rezultāts šodien, bet pirmo divu labāko rezultātu īpašnieces – Lietuvas sportistes – startēja ārpus kārtas un uz Latvijas čempiones titulu nepretendēja. Tā kā Dacei bija labākais rezultāts starp 11 Latvijas diska metējām, viņa kļuva par valsts čempioni. “Rezultāts ir stabils, bet savu uzdevumu – aizmest 50 metrus – šodien neizpildīju,” Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norādīja sportiste, piebilstot, ka kopumā ar savu rezultātu ir apmierināta. Šis Dacei Šteinertei ir 14. Latvijas čempiones tituls.

 

Diska mešanā vīriešiem startēja Jelgavas vieglatlēts Maksims Korotkovs, kurš savā labākajā mēģinājumā uzrādīja rezultātu 27,55 metri (uzvarētājam – 49,26 metri). Tas bija devītais rezultāts no deviņiem dalībniekiem.

 

Šodien labu sniegumu 200 metru sprintā demonstrēja Artūrs Isajevs, kurš priekšskrējienā distanci veica 23,08 sekundēs un iekļuva finālā ar piekto labāko laiku starp 25 skrējējiem. Finālā iekļuva seši ātrākie sprinteri pēc priekšskrējienu rezultātiem. Finālā Artūrs distanci noskrēja 22,68 sekundēs, kas viņam kopvērtējumā deva 4. vietu. No bronzas medaļas Artūru šķīra vien viena sekundes desmitdaļa. Uzvarētāja rezultāts bija 21,58 sekundes. Šajā distancē startēja arī Juris Volkovs, kurš ar rezultātu 23,58 sekundes kopvērtējumā ierindojās 13. pozīcijā.

 

5000 metru distancē startēja Anastasija Vidončikova. Viņa distanci noskrēja 19:57,29 minūtēs, izcīnot 4. vietu sešu sportistu konkurencē. Čempione finišēja pēc 16:45,96 minūtēm.

 

Augstlēkšanā uz starta izgāja Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēknis Artūrs Konderko, kurš pieveica 1,75 metru augstumu un ierindojās 7. vietā septiņu sportistu konkurencē. Uzvarētājs pārlēca 2,07 metrus.

 

Nozīmīgs šis čempionāts bija Anastasijai Gerasevai, kura pirmo reizi startēja 10 000 metru soļošanā. Vēl pirms pusgada Anastasija sapņoja par maratonu, bet autoavārija, kurā sportiste guva kājas lūzumu, pārvilka svītru šiem sapņiem. “Dalība Latvijas čempionātā bija liela avantūra, jo tikai pirms nedēļas sāku apgūt soļošanas tehniku. Mans mērķis šoreiz bija paveikt distanci, neiegūstot aizrādījumus un nesaņemot diskvalifikāciju, un man tas izdevās, tāpēc esmu gandarīta,” Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” pastāstīja sportiste. Viņa distanci veica 64:42,52 minūtēs un izcīnīja 5. vietu sešu soļotāju konkurencē (uzvarētājas laiks – 48:58,38 minūtes). “Teikšu godīgi, pāriešana no skriešanas uz soļošanu ir smaga. Es domāju, ka būs vieglāk, tomēr šīm disciplīnām nav nekā kopīga. Skrienot attīstās citi kāju muskuļi, tāpēc jau pēc sešiem kilometriem kājas tikpat kā vairs nejutu. Tomēr es izdarīju maksimumu un esmu apmierināta ar savu startu,” tā Anastasija.

 

Lai gan Anastasija bija domās pieļāvusi pāreju no skriešanas uz soļošanu, lai piepildītu savu olimpisko sapni, tas bija tālākā nākotnē, bet nu piespiedu kārtā viņa krietni ātrāk pievērsusies soļošanai. “Tagad mans mērķis ir tehniski iemācīties soļot, un, ja šovasar būs vēl kādas soļošanas sacensības, plānoju tajās startēt. Bet, ja startu vasarā nebūs, tad gatavošos ziemas čempionātam soļošanā,” norāda Anastasija. Jelgavas Vieglatlētikas kluba sportiste šobrīd strādā ar treneriem Andreju Bondarevu un Vjačeslavu Grigorjevu. Lai arī treneri ir no Līvāniem, komunikācija starp viņiem un sportisti izveidojusies ļoti laba. “Pēc kājas lūzuma bija smagi, vienubrīd man pat nolaidās rokas, bet treneris Andrejs morāli atbalstīja un palīdzēja,” piebilst sportiste.

 

Jāatgādina, ka Latvijas čempionāta pirmajā dienā zelta medaļu šķēpmešanā ar rezultātu 81,96 metri izcīnīja jelgavnieks Gatis Čakšs, kurš savas sportista gaitas uzsāka Jelgavas novada Sporta centrā un pēc tam pārgāja uz Murjāņu Sporta ģimnāziju. Savukārt bronzas godalgu izcīnīja Jelgavas BJSS vīriešu 4×100 metru stafetes komanda, kurā startēja Artūrs Isajevs, Artūrs Konderko, Mareks Lazdāns un Jurģis Liniņš.

 

 

Latvijas vieglatlētikas čempionāts Jelgavā, Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā, norisinājās 26. un 27. jūnijā. Čempionātu organizēja Latvijas Vieglatlētikas savienība sadarbībā ar “Sporta servisa centru”.

 

Foto un video: Jelgavas Sporta servisa centrs