25.9 °C, 5.1 m/s, 49.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaLatvijas Dzelzceļa vēstures muzejs organizē industriālo pārgājienu Jelgavā
Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs organizē industriālo pārgājienu Jelgavā
26/04/2018

Sestdien, 5.maijā, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs sadarbībā ar aktīvā tūrisma portālu pargajieni.lv organizē izglītojošu sešu stundu pārgājienu Jelgavā 11 km garumā.

Industriālā mantojuma gada, kā arī Latvijas valsts simtgades ietvaros, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs vēlas iepazīstināt interesentus ar vēsturiskajām norisēm dzelzceļa infrastruktūrā, tās ieguldījumu valsts attīstībā un mūsdienu tehnoloģiskajiem procesiem.

 

Pulcēšanās Industriālajam pārgājienam Jelgavā sestdien, 5.maijā, pulksten 09.30 Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas filiālē Stacijas ielā 3. Interesentiem iespēja doties uz Jelgavu arī ar vilcienu no Rīgas, kas atiet pulksten 08.29 no Rīga Pasažieru stacijas ar pienākšanas laiku pulksten 9.18 Jelgavas stacijā.

 

Pārgājiena laikā tiks apmeklēti šādi apskates objekti – Jelgavas dzelzceļa stacija, bijušais Jelgavas lokomotīvju depo, Cukurfabrikas stacijas, Andra Dambja RAF rūpnīcā ražoto automobiļu kolekcija, Pilssala un citi. Pa ceļam dzirdēsim stāstījumus par RAF apkārtni, Jelgavas pili, savvaļas zirgiem un palieņu pļavām.

 

Pārgājiena noslēgums plānots ap pulksten 16.00 pie Jelgavas stacijas. Pēc pārgājiena visiem dalībniekiem būs iespēja iziet nelielu ekskursiju arī Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā. Īpaša uzmanība tiks pievērsta Jelgavas dzelzceļa mezglam, kas ir viens no vecākajiem un nozīmīgākajiem Latvijas dzelzceļos. Kustība līnijā Rīga-Jelgava (Mītava) tika atklāta jau tālajā 1868.gadā, kopš šī notikuma Jelgavas mezgla un stacijas nozīme ir aizvien pieaugusi. Jelgavas dzelzceļa mezgls un tā vēsture stāsta ne vien par vilcienu, sliežu ceļu un dzelzceļu attīstību, saimniecisko vēsturi, bet arī par cilvēkiem, kuri devuši savu artavu tā pilnveidošanā un savu mūžu pavadījuši, kalpojot uz tā.

 

Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laika apstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei.

 

Pārgājienu vadīs Pargajieni.lv pārstāvis Jānis Zariņš un Latvijas dzelzceļa muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Darja Kovaļova. Sīkāka informācija un pieteikšanās pat tālruņiem 20032331, 67232511 vai e-pastu: darja.kovalova@ldz.lv.

 

Dalības maksa pārgājienā 5,00 EUR pieaugušajiem, 1,50 EUR skolēniem, pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā bez maksas. Iesakām pārgājienā doties bērniem sākot ar 5 gadu vecuma.

 

Foto no JRTC arhīva.

 

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts!

 

Informāciju sagatavoja
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs