19.1 °C, 1.8 m/s, 94 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneLatvijas dzimšanas dienu svinēsim kopā
Latvijas dzimšanas dienu svinēsim kopā
08/11/2022

Pirms 104 gadiem 18. novembrī proklamēja neatkarīgu Latvijas valsti. Svinot Latvijas valsts dzimšanas dienu, piespraudīsim sarkanbaltsarkano karoga lentīti, būsim kopā svētku pasākumos, līdzdarbosimies un piepildīsim mūsu pilsētu ar svinīgu un pacilājošu noskaņu!

Latvijas 104. dzimšanas dienas svinības Jelgavā sāksies pulksten 10 ar ekumēnisko dievkalpojumu Jelgavas Svētās Annas prokatedrālē. Dienas vidū pie Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa tiks godināti pilsētas augstāko apbalvojumu saņēmēji.

 

 

Patriotisku noskaņu pilsētā radīs ikgadējais Zemessardzes karogu brauciens – no pulksten 11 līdz 13 ar Latvijas karogiem rotāti sešriteņu kvadracikli “Bombardier” un taktiskie transportlīdzekļi “Polaris” dosies svinīgā vieglās militārās tehnikas maršā cauri Jelgavai. Pulksten 12 no Miezītes bibliotēkas karogu braucienā dosies arī “Volvo Jelgava” kluba biedri.

 

 

Godinot Latvijas Satversmes simtgadi un tās pirmo priekšsēdētāju Fridrihu Vesmani (1875–1941), pulksten 14 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā sāksies Raita Ābeles dokumentālās filmas “Vesmaņa atgriešanās” pirmizrāde. F.Vesmaņa dzīve un darbība ir cieši saistīta ar Jelgavu – 1920. gadā valstsvīrs ieņēma Jelgavas pilsētas galvas amatu. Filma stāsta par viņa gaitām un devumu Latvijas valsts tapšanā un veidošanā. Ieeja filmas pirmizrādē – ar ielūgumiem.

 

Gaismiņas Latvijai par godu

 

Pulksten 17 sveču gaismiņās iemirdzēsies Hercoga Jēkaba laukums un Jelgavas pils parks. Laukumā sveču kompozīcijas “Latvija ugunszīmēs” kopīgi veidos visas pilsētas izglītības iestādes – no bērnudārziem līdz vidusskolām un profesionālās izglītības iestādēm. Skolēni veidos sešas sveču kompozīcijas ar mūžības simboliem – sauli, mēnesi, zvaigznēm, koku ar zariem un saknēm, uguni un upi.

 

 

“Papildināt izglītības iestāžu kopdarbu aicinām ikvienu – pielikt saulei stariņu, ielikt jaunu zvaigznīti debess jumā, kokam izaudzēt zariņu, pie uguns nolikt oglīti, kas kvēlos mūsu Latvijai par godu,” aicina Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.

 

Savukārt Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) ar svecēm izgaismos Jelgavas pils parku. Ikviens savu sveci varēs novietot klāt kādam ornamentam vai veidot pats savu. Papildināt Jelgavas pils parku ar jaunām sveču liesmiņām varēs visa vakara garumā. LBTU Akadēmiskais ceļš ir vēsturiskais ceļš, kas ved no Lielās ielas uz Jelgavas pili, un to mūsdienās izmanto tikai gājēji.

Tradicionāli ikviens aicināts arī nolikt ziedus un sveces pie Jāņa Čakstes pieminekļa.

Lai svētku prieks izskan dziesmās

 

Kultūras namā pulksten 17 sāksies koncerts “Mīlestības dziesmas manai Latvijai”. Tajā skanēs fragmenti no Zigmara Liepiņa, Imanta Kalniņa un citu latviešu komponistu darbiem. Uzstāsies Jelgavas kamerorķestris, jauktais koris “Ventspils”, instrumentālā grupa, vijolnieks Gidons Grīnbergs, dziedātāji Annija Putniņa un Juris Vizbulis. Koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents – Aigars Meri.

 

Svētku koncerts pulksten 19 notiks arī brīvdabas koncertzālē “Mītava”. Tajā uzstāsies solisti Atis Auzāns un Ralfs Eilands, koklētāja Laima Jansone un DJ Monsta. “Priekšnesumiem pievienosies virtuālais koris videomākslinieka Viktora Keino interpretācijā. Apmeklētāji koncerta laikā DJ Monsta izpildījumā varēs baudīt skaņdarbu kaleidoskopu, kurš apvienos latviešiem zināmus, jau par klasiku kļuvušus estrādes skaņdarbus un tautasdziesmu apdares kopā ar jauno mākslinieku pēdējos gados radīto mūziku,” stāsta koncerta mākslinieciskais vadītājs Sandis Kalniņš. Koncerta muzikālie producenti ir Uldis Timma un DJ Monsta. Ieeja koncertā – bez maksas.

 

 

Svētku noskaņai

 

Kā svētku akcents pilsētvidē būs multimediāla 3D projekcija “Jelgavnieku spēks un sirdis pieder Tev, Latvija”. Tā uz Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa fasādes tiks rādīta no pulksten 17.30 līdz 23. Uzvedumā iekļauti četri multimediāli stāsti ar trīs minūšu pauzēm, ko vizuāli veidojuši mākslinieki Pepe FX (Juris Matuzelis) un Māris Kalve. Uzveduma kopējais garums – 32 minūtes.

 

 

Lai iedzīvotājiem nodrošinātu iespēju apmeklēt svētku pasākumus Jelgavā, 18. novembrī pilsētas maršrutu autobusos pasažieri varēs braukt bez maksas.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē