22.1 °C, 1.2 m/s, 57.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsLatvijas hokeja čempioni: “Šī sezona bija laba skola”
Latvijas hokeja čempioni: “Šī sezona bija laba skola”
21/04/2021

Pirms nedēļas, 13. aprīlī, tika noskaidroti “Optibet” hokeja līgas 2020./2021. gada sezonas čempioni. Šo titulu izcīnīja HK “Olimp/Venta 2002”, kas finālsērijā līdz četrām uzvarām pārspēja Jelgavas komandu HK “Zemgale/LLU”. Čempionu sastāvā spēlēja arī divi Jelgavas hokejisti, kuri aizvadīto sezonu vērtē kā ļoti labu skolu.

“Olimp/Venta 2002” sastāvā par Latvijas čempioniem kļuva Jelgavas hokejisti Gatis Sprukts un Rūdolfs Gusts Lazdiņš.

 

Gatis Sprukts regulārajā turnīrā 33 spēlēs guva 10 vārtus un atdeva 20 rezultatīvas piespēles, savukārt izslēgšanas spēļu turnīrā veica četras rezultatīvas piespēles.

 

“Man šī emocionāli bija visgrūtākā sezona, kāda bijusi, jo nebija viegli iejusties jaunā komandā, turklāt nācās dzirdēt arī pārmetumus par to, ka nomainīju komandu,” saka Gatis Sprukts, kurš 2019./2020. gada sezonā spēlēja HK “Zemgale/LLU” un kļuva par regulārā čempionāta rezultatīvāko spēlētāju. “Tomēr gūtā pieredze, spēlējot kopā ar tik pieredzējušiem hokejistiem, ir neatsverama! Es katru dienu redzēju, ko tas prasa, lai sasniegtu savus mērķus, un uzskatu, ka pa šo sezonu esmu audzis gan kā spēlētājs, gan kā personība,” turpina hokejists, kuram šosezon nācās atsvaidzināt arī savas prasmes kā aizsardzības spēlētājam. Viņš neslēpj: paceļot virs galvas čempionu kausu, sajūtas bijušas lieliskas un neaprakstāmas, pirmkārt, jo tas viņa hokejista karjerā ir pirmais Latvijas čempionu kauss, un, otrkārt, tāpēc, ka šis kauss personīgi Gatim nācis ļoti grūti un smagi.

 

Otrs jelgavnieks, kurš šosezon kļuva par Latvijas čempionu, ir bijušais Jelgavas Ledus sporta skolas audzēknis 19 gadus jaunais vārtsargs Rūdolfs Gusts Lazdiņš. Viņš regulārajā čempionātā piedalījās 21 spēlē no 33 un atvairīja 443 metienus no 493 (ielaida 50 metienus, kas ir vidēji 2,49 spēlē). Viņš atvairīja 89,86 procentus metienu. Sezonas izskaņā vārtsargs guva traumu, bet uz finālsēriju atgriezās ierindā un nospēlēja visas četras finālsērijas spēles pret HK “Zemgale/LLU”. Viņš atvairīja 88 no 92 metieniem, ielaižot četrus metienus. Vārtsargs finālsērijā atvairīja 95,65 procentus metienu.

 

“Lai gan šis nav pirmais gads, kad spēlēju pieaugušo komandā, šajā sezonā es tiešām esmu iemācījies ļoti daudz gan no treneriem, gan no saviem pieredzējušajiem komandas biedriem – šī bija izaugsmes pilna sezona,” saka vārtsargs, kurš hokeja virslīgā spēlēja arī iepriekšējos divus gadus, kā arī kopā ar Latvijas vīriešu izlasi piedalījās turnīrā Vācijā. Arī viņām šis ir pirmais Latvijas čempiona tituls. “Sezonas beigās pirms izslēgšanas spēlēm gan guvu traumu, kuras dēļ man nācās izlaist vairākas spēles. Pēc traumas man bija grūti ieiet atpakaļ spēļu ritmā, taču beigās izdevās atgūt spēles garšu. Un sajūtas pēc čempionu titula izcīnīšanas ir fantastiskas!” papildina vārtsargs.

 

Jāatgādina, ka HK “Zemgale/LLU” 2020./2021. gada “Optibet” hokeja līgā izcīnīja sudraba godalgas – otro reizi kluba vēsturē. Savukārt pirmo reizi kluba vēsturē komanda uzvarēja sezonas regulārajā čempionātā.

 

 

Foto: Ruslans Antropovs