18.9 °C, 1.6 m/s, 83.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsLATVIJAS KAUSA IZCĪŅA HOKEJĀ 2017
LATVIJAS KAUSA IZCĪŅA HOKEJĀ 2017
23/12/2017

HK “Zemgale/LLU” pusfināla spēle 27.decembrī!

Septembra beigās tika noskaidroti šī gada Latvijas kausa izcīņas hokejā pusfinālisti. Ceturtdaļfināla spēlē Jelgavā hokeja klubs “Zemgale/LLU” tikās ar hokeja klubu “Prizma” komandu, kur jelgavniekiem papildlaikā izdevās izraut uzvaru ar rezultātu 3:2 un izcīnīt vietu pusfinālā. Latvijas Kausa pusfināla spēles notiks 27.decembrī, kad KURBADS ledus hallē spēkosies HK “Kurbads” ar HK “Liepāja/Optibet”, bet MOGO ledus hallē pulksten 19.15 spēlēs HK “Mogo” un HK “Zemgale/LLU”.

Jau vēsturiski ir izveidojusies parādība, ka HK “Prizma” ir sīvākais jelgavnieku pretinieks atbildīgajās spēlēs un ir bijušas sezonas, kurās rīdzinieki ir apturējuši Jelgavas puišus ceļā uz godalgām. Š.g. 27.septembra spēle nekļuva izņēmums, jo HK “Prizma” spēj uz atbildīgām spēlēm mobilizēt savu spēlētājus. Pirmā trešdaļa norisinājās ļoti dinamiski, kur HK “Zemgale/LLU” bija neliels pārsvars ripas kontrolē, bet rīdzinieki ar spēka paņēmieniem un aktīvu darbību spēja to neitralizēt. Jelgavniekiem trešdaļas gaitā neizdevās ieraidīt ripu vārtos, toties HK “Prizma” uzbrucējs Edgars Lipsbergs minūti pirms trešdaļas beigām ar precīzu metienu spēja viesus izvirzīt vadībā – 0:1.

Otrā trešdaļā abas komandas nedaudz izmainīja taktiku. Viesi uzsāka agresīvi uzbrukt uz ledus saimnieku vārtiem un sagādāja daudz rūpes vārtsargam Reinim Petkum. HK “Zemgale/LLU” spēlētāji no pozicionāliem uzbrukumiem pārgāja uz momentu saasināšanu un iziešanu uz vārtu priekšu. Abas komandas pielietoja daudz fizisku paņēmienu, lai apturētu pretinieka centienus un tas sagādāja lielu baudu skatītājiem, jo spēles asums nemazinājās. Trešdaļas vidū jelgavniekiem izdevās klasiskā ripas izspēle no aizvārtes. Pēc Emīla Potāpovs un Laura Ranceva piespēlēm, ripa tika nogādāta uz vārtu priekšu, kur to vārtos zibeņātruma ieraidīja Kristaps Millers, panākot spēles rezultāta izlīdzināšanu – 1:1. Saimnieku gūtie vārti bija arī vienīgie šajā trešdaļā.

Trešā trešdaļā abas komandas spēlēja ar maksimālo atdevi, jo no vieniem gūtiem vārtiem varēja izšķirties komandas tālākais liktenis Latvijas Kausa izcīņā. Spēles gaita sanāca raustīta, jo parādījās vairāk kļūdu un pārkāpumu. HK “Zemgale/LLU” uzbrucējam Ričardam Bernhardam bija iespēja mest soda metienu, bet pārspēt pretinieka vārtsargu neizdevās. Izdevās to panākt septītā trešdaļas minūtē, kad HK “Prizma” spēlēja mazākumā. Cīņā vārtu priekšā ar nūju izveicīgāks par pretiniekiem bija Lauris Rancevs, kurš izvirzīja jelgavniekus vadībā – 2:1. Rezultatīvās piespēle tika Emīla Potāpova un Vjačeslava Minajeva kontā. Līdz trešdaļas beigām viesi lieka lietā visas savas prasmes, lai izlīdzinātu spēles rezultāta un pusotru minūti līdz spēles beigām HK “Prizma” uzbrucējs Edgars Lipsbergs aizskrēja ātrā pretuzbrukumā un kritienā spēja izlīdzināt spēles rezultātu – 2:2. 

Sakaitētā atmosfēra valdīja uz laukuma arī papildlaikā, jo no Latvijas Kausa pusfināla katru komandu šķīra tika vieni gūtie vārti. Šoreiz gan veiksme bija HK “Zemgale/LLU” pusē, jo pēc Matīsa Gelaža un Ričarda Bernharda piespēlēm vārtus guva uzbrucējs Olafs Aploks – 3:2. Līdz ar uzvaras izcīnīšanu, jelgavnieki turpinās cīņu par Latvijas Kausu un šī gada decembrī tiksies pusfinālā ar HK “Mogo”.

 

 

Informācija: HK “Zemgale/LLU”